Domů Reportáže Jak se děti se světýlky vydaly do Mrazíkovy říše

Jak se děti se světýlky vydaly do Mrazíkovy říše

13.11.2017
Nedělní podvečer 5. listopadu se Wilsonův les rozzářil množstvím lampionů. Více než dvě tisícovky lidí si přišlo užít Světýlka v Žabovřeskách, letos inspirované půvabnou ruskou pohádkou Mrazík.

Každý, kdo prošel pohádkovou bránou a ponořil se do temného lesa, se rázem ocitl v Mrazíkově říši. Děti nejprve pokolébaly síť s rozmazlenou Marfušou a potom pomohly pracovité, hodné Nastěnce odnést upletenou punčochu zlé Maceše, dříve než kohout zakokrhá.

Také se zhlédly v zrcadle, aby si připomněly pyšného, samolibého Ivana. Zahrály si na schovávanou s dědečkem Hříbečkem a kdo chtěl, mohl se naučit taneček Váňo, Váňo, Ivane. Poblíž sjezdovky už číhala tlupa loupežníků. Děti vyházely jejich kyje tak vysoko k nebi, že se až divili.  Ale ouha – sotva děti prošly zatáčkou, kyje se na ně sesypaly zpátky!

Vydýchat tento zážitek mohly při pozorování ohňové show. Nechyběla ani legendární přeměna nadutého Ivana v medvěda, dramatické chytání husy pro Marfušina ženicha a všemi oblíbené otáčení chaloupky Baby Jagy. Jakmile děti objevily koleje kouzelných sáněk samochodek, dychtivě vyrazily k ledovému paláci. Tam po přiblížení se k berle mrazilce rázem zkameněly a vysvobodilo je až maminčino pohlazení či polibek.

Ten, kdo v cestě vytrval, doputoval  do prozářené zahrady Jurkovičovy vily na svatební hostinu Nastěnky a Ivánka. To vám byla krása! Nevěsta s ženichem ještě navíc rozdávali dětem na památku zrcátka, to aby nezapomněly na Ivánkovu ješitnost. A kdo se poklonil vládci Mrazíkovi, mohl číst v jeho očích, že rozdávání radosti se k dárci vrací…

Lužánky – středisko volného času, pracoviště Lata děkuje za podporu Statutárnímu městu Brnu, městské části Brno – Žabovřesky.


Text: Ivana Fraňková

Úvodní fotografie: Michal Fridrich

Fotografie v článku: Jitka Svobodová 

Print Friendly, PDF & Email

Mohlo by vás také zajímat