V únoru na karnevaly, plesy a do Papírového Království

S Lužánkami bude v únoru i březnu veselo! Chystají se dva karnevaly a mezinárodní událost s papírovými modely. Stále se také můžete přidat do kroužku v druhém pololetí a zařídit místo na letních táborech. A na vše lze uplatnit Rodičovské vouchery.


Karneval v únoru i březnu

Kde si zatančí a zadovádí celá rodina? Na karnevale! A s Lužánkami rovnou na dvou pestrobarevných akcích se soutěžemi a odměnami. Karneval v lužáneckém pracovišti Linka ve Starém Lískovci si užijete v pátek 16. února. Zvány jsou princezny, rytíři, klauni, kočičky, kluci i holčičky. Fantazii se meze nekladou. Stejně tak i na Karnevale – vzhůru do vesmíru v lužáneckém pracovišti Louka na Vinohradech, kde jsou vítáni malí i velcí v maskách, a to v neděli 3. března. Hurá za vesmírnou zábavou! Vstupenky v předprodeji na e-shopu.

Papírové Království 2024

Lužánky ožijí počtyřiadvacáté také papírovými modely. Mezinárodní výstava a soutěž Papírové Království se uskuteční v sobotu 17. února. Těšit se můžete na propracované modely hradů, zámků a jiné architektury, různých postaviček, techniky, letadel, lodí, ale i celých vesnic, měst a obrazů, takzvaných dioramat. 

Naší specialitou je kategorie Městská hromadná doprava, kam soutěžící mohou přihlásit modely z jakéhokoliv města. Tato výstava patří k největším v Česku, s velkým počtem nejrůznějších prodejců papírových modelů od nás i ze zahraničí,” uvedl jeden z organizátorů akce a lužánecký lektor Marek Novotný.

 

Zatrsejte si v rytmech swingu i s Lanáčem

Roztočte to na Lužánecko-lanáčovém plese v sobotu 2. března v Lužánkách na Lidické. K tanci bude hrát kapela Sígři, ochutnáte dobroty od Klubu cestovatelů a těšit se můžete na tradiční půlnoční překvapení. A o týden později v sobotu 9. března další ples na Lidické, tentokrát Swingový. Těšit se můžete na největší moravský big band Jazz Archiv. Nově vstupenky v předprodeji na e-shopu.

 

Po škole i po práci legraci, přidejte se v druhém pololetí

Věnovat se malbě, divadlu, květinám, zvířatům, sportu, hudbě, technice nebo třeba deskovkám? V Lužánkách je všechno možné. Vybírat můžete z osmi stovek kroužků, pro děti a dospělé, na dvanácti místech v Brně a okolí. Už můžete naplánovat i léto. Přihlašování na příměstské a pobytové tábory o letních prázdninách je v plném proudu. Nově také můžete na lužánecké aktivity uplatnit Rodičovské vouchery. Více na luzanky.cz a BrnoID.

 


 

Autorka: Kristýna Kolibová
Fotografie: Archiv SVČ Lužánky

Podobné příspěvky