/

Svátek žonglování se v Brně slaví v Legatu

Akci Den žonglování v Brně pořádá už posedmnácté Cirkus LeGrando a lužánecké pracoviště Legato v Kohoutovicích, a to v návaznosti na celosvětově uznávaný svátek žonglování. Zájemci se mohou těšit na workshopy, soutěže a nově také burzu žonglovátek. Odpoledne, kdy všechno lítá, se uskuteční v neděli 26. května 2019 v Legatu.


Naučit se pracovat s těžištěm vlastního těla, žonglovat nad hlavou, za zády a vše různě kombinovat. Artistické umění si opět budou moci vyzkoušet jak začátečníci, tak pokročilí na Dni žonglování v Brně v lužáneckém pracovišti Legato v Kohoutovicích. Letošní hvězdou bude v současnosti nejlepší žonglérka v Česku a na Slovensku Daniela Paličková, která předvede své triky s kužely na otevřené lekci pro veřejnost. Žonglérské odpoledne vypukne už tuto neděli ve 14 hodin.

„Na programu jsou nejen žonglérské workshopy, ale také žonglérský jam se soutěžemi o ceny, open stage, který je prostorem pro vystupující, dále turnaj ve volley clubu, tedy volejbalu s žonglovacími kuželkami, a speciální Fight Night Combat. Novinkou tohoto ročníku je burza žonglovátek, kde se budou vyměňovat míčky, kužely, diabola a cokoli dalšího, s čím se dá házet,“ uvedl za pořadatele akce Konrad Heczko.

Vstup na akci je zdarma a na jednotlivé workshopy se lze přihlašovat na místě. Více informací o Dni žonglování v Brně najdete na webových stránkách Den žonglování v Brně.


Text: Kristýna Kolibová, Konrad Heczko

Fotografie: archiv Den žonglování v Brně

Podobné příspěvky