Část Lužánek se dočasně přesouvá na ulici Solniční

Malé parádnice, jogíni i senioři z Klubu creative budou od října navštěvovat oblíbené kroužky Střediska volného času Lužánky v ulici Solniční v centru Brna. Největší lužánecké pracoviště Lidická se totiž od září rekonstruuje. Oprava potrvá nejméně rok a půl a bude stát zhruba pětadvacet milionů korun. Investorem je majitel historické budovy – Statutární město Brno.


Dříve Kasino, později krajský Dům pionýrů a mládeže, dnes Středisko volného času Lužánky. Historie budovy v novorenesančním stylu, dominanta Lužáneckého parku, sahá až do poloviny 19. století. Není divu, že po tak dlouhé době, v kombinaci s jílovým a sprašovým podložím, které poslední léta vysychá, bylo nutné řešit rekonstrukci části budovy. Přestavba začala v září s jasným cílem.

„Celý roh přístavby se zbourá, podsklepí a postaví znovu ve stejném provedení. Vzniknou nové místnosti v suterénu, které plánujeme využít na rozšíření oddělení Jógy jako zázemí, šatny, sprchy a WC. Návštěvníci se mohou těšit také na novou počítačovou učebnu,“ popsala vedoucí lužáneckého pracoviště Lidická Kateřina Děkaníková.

Dočasným útočištěm některých kroužků se v tomto školním roce stanou prostory v Solniční ulici číslo 12, kam se stěhuje počítačová učebna, oddělení Rukodělný ateliér, Jóga, Soutěže a talenty a také pionýrské oddíly Zeměpisné společnosti. „Uděláme všechno pro to, aby se klientům na Solniční líbilo. A už teď se moc těšíme do nových zrekonstruovaných prostor,“ dodala Děkaníková.

Krok za krokem sledujte na Instagramu @lidicka_luzanky


Autorka textu: Kristýna Kolibová

Fotografie: Archiv SVČ Lužánky

Podobné příspěvky