Staňte se záchranářem nebo záchranářkou v Lužánkách

Co je nového u záchranářů? Kroužek najdete už na šesti lužáneckých pracovištích, do komunity záchranářů se mohou zapojit i dospívající do 19 let a těšit se můžete na víc víkendových akcí i během roku. Přidejte se od října 2020 a naučte se vše o první pomoci, prevenci a tělovědě hravou formou!


Daří se budovat záchranářská komunitu

„V létě jsme si užili tábor v Dobré vodě, kde jsme se vzdělávali ve zdravovědě a vzájemně poznávali. Chtěli bychom v tom pokračovat, a tak už máme v plánu další společné akce pro tento školní rok,“ řekla o rozrůstající se záchranářské komunitě jedna z vedoucích Monika Vrátná.

První výjezd v novém školním roce 2020/21 v Kaprálově mlýně

  • Termín: 14.-15. listopadu 2020
  • Místo: Kaprálově mlýně u Ochozu u Brna
  • Program: výlet do jeskyní a zdravotnické simulace, kde si děti ověří znalosti, dovednosti a vyzkouší si ošetřování v hraných situacích.

Druhý výjezd za Zdravotnickou záchrannou službou v Bohunicích

  • Termín: 12. prosince 2020
  • Místo: SVČ Lužánky – Lány a stanice ZZS v Bohunicích
  • Program: hry a návštěva záchranářů v Bohunicích

Třetí výjezd po novém roce za noční hrou a zimními radovánky

  • Termín: 12.-14. února 2021
  • Místo: Chaloupky u Třebíče
  • Program: zimní radovánky a noční hra s cílem naučit se další zdravotnické dovednosti, ale také se vzájemně poznat napříč všemi kroužky.  

Další „víkendovky“ budou v druhém pololetí, o termínech budete včas informováni. A už teď se můžete těšit na letní tábor, který bude 31. července až 7. srpna 2021.

 

A jaké to bylo na letním táboře letos?

„Z táborové základny Dobrá Voda se stala stanice Zdravotnické záchranné služby a z dětí se posádky sanitek. Společně se celý týden snažily získávat zkušenosti v různých aspektech práce záchranáře. Kromě klasického ošetřování a péče o raněné si vyzkoušeli i práci v extrémních podmínkách – například slaňování ze skály, plavbu a pádlování na lodích, nebo noční výpravu pro raněného, kterého bylo potřeba nejprve najít a poté pomocí SKEDu (záchranářských nosítek) transportovat na základnu. Na konci týdne pak dorazila kontrola, která prověřila členy posádek a oficiálně je přijala mezi členy záchranářského týmu v Dobré Vodě,“ shrnula tábor Vrátná.

Kroužek Záchranář pro malé i velké od 6 do 19 let

Kroužky Záchranářů najdete na šesti lužáneckých pracovištích a jsou zaměřené poskytování první pomoci a seznámení s fungováním lidského těla. Kroužky navštěvují děti od 6 do 19 let. Lektoři se věnují výuce první pomoci a školení zdravotníků zotavovacích akcí už řadu let. V lužáneckých kroužcích Záchranáři se snaží výuku přiblížit dětem prostřednictvím her, scének a skupinových projektů. Jednoduše se bavit a přitom se učit. Pro děti připravují také pobytový tábor. Hlavním cílem je vytvořit komunitu, která má zájem o první pomoc, zdravovědu, tělovědu a integrovaný záchranný systém.

Chcete se naučit, jak správně resuscitovat nebo ošetřit různá zranění? Mrkněte na videoseriál od našich Záchranářů!


Autorky: Monika Vrátná a Kristýna Kolibová

Fotografie: Archiv z letního tábora Dobrá Voda 2020

Podobné příspěvky