Tipy, jak vyzrát na předvánoční úklid a užít si Vánoce v klidu a pohodě

Vánoce přicházejí a s nimi i předvánoční úklid, který straší nejednu hospodyňku. My vám přinášíme pár rad, jak si doma v klidu a pohodě uklidit a přitom se nezbláznit.

1. Soda a ocet jako univerzální pomocníci

Zkuste dát na staré dobré rady našich babiček a na úklid použijte věci, které už máte doma – jedlou sodu a ocet. Jedlá soda má bělící účinek, vyčistí skvrny i usazeniny a vyčistí i odpady. Ocet je univerzální čistič i desinfekční prostředek, kterým můžete vyčistit ledničku nebo zbavit konvici usazeného vodního kamene. Skvělý recept na domácí čistič z vinného octa najdete například tady.

2. Čistá okna jsou polovinou úspěchu

Přestože se do umývání oken v zimě nikomu nechce, pamatujte, že čistá okna jsou polovinou úspěchu. Byt prosvětlí a celkový dojem bude působit mnohem lépe, i když v bytě nebude vše dokonalé. Pokud se do mytí oken opravdu musíte nutit, máme pro vás tip: umyjte především okna v těch částech bytu, kde budete trávit o Vánocích nejvíce času. Do ostatních místností se můžete pustit až po svátcích nebo na jaře.

3. Na úklid si objednejte odborníky

Pokud se vám do úklidu nechce a představa leštění skříněk vás stresuje, tak raději neuklízejte a pozvěte si odborníky. Cena není tak vysoká, když si představíte, kolik námahy a sil byste museli do úklidu vložit vy samotní. Neuklízejte jen proto, že se to od vás očekává. 

4. Po úklidu se odreagujte na tvořivých dílnách

Pokud jste se pro vánoční úklid přece jen rozhodli a firmu si najímat nebudete, tak nezapomeňte na relaxaci. Víc než na pořádku totiž záleží na tom, abyste vy i vaši blízcí byli odpočatí a v pohodě. Předvánoční shon můžete zahnat svařeným vínem na trzích nebo na tvořivých adventních dílnách s Lužánkami. Adventní věnce, dekorace, ozdoby i vánoční pečení, to vše vám pomůže zapomenout na stres a příjemně se naladit na svátky. Nabídku tvořivých dílen SVČ Lužánky najdete zde. 


Text: Anna Petrželková

Úvodní fotografie: pexels.com

 

Podobné příspěvky