Co se děje v květnu v Lužánkách?

Přehlídka mladého designu, mezinárodní taneční festival nebo den plný žonglování, to vše pod širým nebem a v režii SVČ Lužánky. Užijte si slunečný Máj a vyrazte na jednu z lužáneckých květnových akcí.

Lužánky osvěží mladý design

Pokud se vám zdá, že v Brně je málo míst, kde lze nakoupit pěkné designové a neokoukané věci jak na sebe, tak i do domácnosti, nemusíte zoufat. Už brzy máte možnost zhlédnout to nejlepší z brněnské designové, módní, umělecké i gastronomické scény na jednom místě – v galerii a na terase Lužánek, pracoviště Lidická. Třetí prodejní přehlídka s názvem D.A.F.F.F. se uskuteční v sobotu 20. května od 10 do 20 hodin.

Brno opět ožije tancem a pohybem

Už poosmé se  na konci května sjedou soubory z nejrůznějších končin republiky i ze zahraničí a společně zahájí mezinárodní festival tance a tanečního a pohybového divadla s názvem TANCESSE. S tancem se setkáte od pátku 26. května do neděle 28. května v parku v centru města, v divadle Barka i v zahradě SVČ Lužánky, pracoviště Lidická. Letos se festival uskuteční také formou Open Air. „Chceme nalákat na představení i náhodné kolemjdoucí, dostat tanec mezi lidi. V tomto záměru nám vyšlo vstříc Janáčkovo divadlo. Představení OPEN AIR se uskuteční před budovou Janáčkova divadla v sobotu v 16 hodin,“ uvedla pořadatelka festivalu Věra Bělehrádková. Festival pořádá SVČ Lužánky ve spolupráci s tanečním souborem Cyranovy boty.

Den plný žonglování

Přijďte 28. května oslavit Den žonglování a přiučte se na workshopech cirkusovému umění na patnáctém ročníku mezinárodního svátku žonglérů, který připravuje lužánecké pracoviště Legato a cirkus LeGrando. A nenechte se zmást názvem akce, protože v nabídce je také ochutnávka jiných cirkusových disciplín, třeba pozemní akrobacie v párech nebo s čínskou tyčí.

Nabídka kroužků už od května

Lužánky umožňují lidem každého věku smysluplně trávit volný čas, na chvíli si odpočinout od školy, práce i každodenních povinností. Na příští školní rok chystáme opět přes 500 kroužků nejrůznějšího zaměření pro děti všech věkových kategorií, mládež i dospělé. Na deseti lužáneckých pracovištích, které najdete takřka po celém Brně, otevíráme kroužky výtvarné, rukodělné, dramatické, taneční, hudební, přírodovědné, technické, sportovní a spoustu dalších. Nabídka na nový školní rok bude zveřejněna na našich webových stránkách od 25. května. Přihlašování spouštíme 1. června 2017.


Text: Anna Petrželková

Fotografie: Archiv SVČ Lužánky

Podobné příspěvky