/ /

ROZHOVOR: Brigáda snů, kde je hlavním úkolem bavit malé i velké. Lanové centrum PROUD hledá instruktory a instruktorky

Sháníte brigádu od jara do podzimu? Chcete pracovat s lidmi, v pohodovém kolektivu a v netradičním prostředí? Máte jedinečnou šanci stát se INSTRUKTOREM/INSTRUKTORKOU v Lanovém centru PROUD na Lesné! Životopis s fotkou a motivační dopis posílejte na brno@lanovecentrum.cz do 28. 4. 2021. Co konkrétně by měla umět nová posila týmu a jaký je běžný den instruktorů a instruktorek, ptali jsme se manažerky volného času v Lanovém centru PROUD Nikol Víceníkové.


Jak vypadá den instruktora v Lanovém centru PROUD?

Práce Instruktora lanového centra je dost pestrá a různorodá. Liší se rozmanitostí klientů a požadavky individuálních programů. Vždy je ale proces podobný. Instruktor přichází do centra a připravuje centrum k provozu (tahá lana a připravuje areál na lezení, chystá doprovodný program na zemi, rekvizity a další). Jakmile má vše potřebné k programu nachystané, tak buď sám, nebo s týmem dalších instruktorů vyčkává na příchod klientů, kterým se po celou dobu programu věnuje. Seznamuje se se skupinou drobnou aktivitou na zemi, prochází s nimi areálem nízkých lanových překážek, učí je jistit a pak s nimi absolvuje program na lanech nejčastěji ve výšce deset metrů nad zemí. Některé programy jsou více hravé, pokud jsou pro menší děti, jindy zase více zaměřené na spolupráci a lepší komunikaci, jedná-li se například o firemní teambuilding.

S jakými klienty instruktoři nejčastěji pracují, jsou to spíš děti nebo dospělí?

Nejčastějšími klienty lanového centra jsou asi děti. Lanové centrum je zajímavé tím, že během letní činnosti pořádá osmnáct turnusů příměstských táborů, kde se během léta prostřídá více jak čtyři sta padesát dětí. Instruktor ale pro děti připravuje i jiné programy, jako jsou školní výlety nebo adaptační kurzy. S dospělými klienty se pak setkává na programech pro větší i menší firmy nebo veřejnost.

Potřebuje zájemce či zájemkyně o brigádu v Lanáči nějaké speciální kurzy nebo se vše naučí na místě?

Pro práci instruktora lanového centra není nutné mít žádné odborné vzdělání nebo kurzy. Všechno potřebné školení nový instruktor absolvuje po vybrání do našeho týmu. A navíc, všichni naši zkušení instruktoři mu budou velkou oporou a se vším mu rádi pomůžou. Není se čeho bát.

Jaké vlastnosti či dovednosti by měl mít instruktor nebo instruktorka?

Každý náš instruktor je tak nějak svůj, jedinečná osobnost, prostě originál. Nedá se tedy jednoznačně odpovědět. Měl by ale rozhodně mít dobré komunikační schopnosti, být aktivní a schopný učit se novým věcem, být zodpovědný k práci a určitě být schopen pracovat samostatně i v týmu.

 

Co bys vzkázal/a těm, kteří přemýšlí, jestli poslat životopis a stát se tak tvým kolegou nebo kolegyní?

Ať neváhají a zkusí to, protože za to nic nedají. Být instruktorem našeho Lanáče je prostě pecka! Práce instruktora není jen neskutečně zajímavá a pestrá, ale konkrétně u nás se dostanete do super party lidí, která vždy táhne za jeden provaz. Nebude to pro vás jen brigáda, ale místo, kde si najdete velmi blízké přátele a získáte mnoho zkušeností, které vám pomohou osobnostně růst.


Autorka: Kristýna Kolibová

Fotografie: Archiv Lanového centra Proud

 

Podobné příspěvky