Veslařský kroužek láká malé i velké veslaře

Měsíce leden a únor jsou v Lužánkách každoročně spojeny se zápisem do kroužků na druhé pololetí.  Pro malé i velké sportovce je určen například veslařský kroužek na pracovišti Lata, jehož členové slaví nemalé úspěchy na českém i mezinárodním veslařském poli.

Kroužek veslování pro děti a mladé od 9 do 18 let sídlí na pracovišti Lata již několik let a za tu dobu jeho členové oslavili nemalé úspěchy. Kroužek spolupracuje s TJ Lodní sporty Brno, v létě tréninky probíhají na přehradě, v zimě jak na veslařských trenažerech na loděnici LS Brno, tak i v prostorách pracoviště Lata.

Členové kroužku se postupně posouvají z žákovských kategorií až do juniorských a dospělých. Každý rok se mezi účastníky kroužku najde alespoň jeden vítěz mistrovství Moravy i mistrovství ČR. K velkým úspěchům pak patří nominace našich veslařů do mezinárodních soutěží. Největším dosavadním úspěchem je  6. místo na Akademickém mistrovství světa a 1. místo z mezinárodní regaty na Bledu která přivezla v srpnu 2016 Zuzana Nečasová,“ popisuje loňské úspěchy vedoucí kroužku veslování a dodává, že za šest let se podařilo Zuzce Nečasové dorůst ze žákovské kategorie až k dvojnásobnému vítězství na Mistrovství ČR dospělých 2016  a k zařazení do reprezentačního výběru ČR.

Nábor do kroužku veslování probíhá i v druhém pololetí školního roku 2016/2017, více informací najdete na http://lata.luzanky.cz/krouzky/.


Text: Anna Petrželková, Lucie Nečasová

Fotografie: Archiv SVČ Lužánky

Podobné příspěvky