Lužánky žijí nejen příměstskými tábory

Léto je v plném proudu, čas dovolených, město se vylidnilo a v centru panuje zvláštní prázdninový klid a pohoda. Zato ve Středisku volného času Lužánky to tento týden žije! Lužánky jsou plné dětí, které dovádějí na příměstských táborech, kolemjdoucí návštěvníci si mohou prohlédnout fotografie z letní činnosti SVČ Lužánky v galerii, anebo si pochutnat na ledové kávě v lužánecké kavárně.

V týdnu od 18. do 22. července je na lužáneckém pracovišti Lidická plno malých i velkých táborníků. Na malé umělce čeká hudební, výtvarný či divadelní příměstský tábor. Nadšení chovatelé pečují o lužánecká zvířátka a zahradníci se učí, jak vypěstovat papáju. Holky zkouší hrátky s hedvábím a kluci zase různé grafické techniky. „Každoročním hitem jsou příměstské tábory Cirkusu LeGrando, kde si děti celý týden zkouší v cirkusovém šapitó kejkle a artistické dovednosti. V pátek mohou rodiče a přátelé zhlédnou pravé cirkusové představení, ve kterém mladí artisté vystoupí,“ komentuje jeden z nejoblíbenějších příměstských táborů Milena Bogdálková. Zkrátka a dobře, děti se tento týden v Lužánkách rozhodně nenudí.

Lužánky však nežijí pouze příměstskými tábory pro děti. Rodiče nebo kolemjdoucí si mohou vychutnat ledovou kávu z lužánecké kavárny L CAFFE a prohlédnout si v galerii výstavu fotografií z příměstských a pobytových táborů, které proběhly v minulých letech. V prvním červencovém týdnu se také již pojedenácté uskutečnil kurz mozaik pro dospělé, jehož vyvrcholením je jako každoročně výstava od 13.7. do 11.9. v brněnské kavárně Mezzanine.


Text: Anna Petrželková

Fotografie: Archiv SVČ Lužánky

Kontakt: Milena Bogdálková, milenab@luzanky.cz, 603 545 745

Podobné příspěvky