Lužánky pečují o děti zaměstnanců vybraných profesí

Středisko volného času Lužánky dál zůstává zavřené pro klienty se zájmem o volnočasové aktivity, ale od středy 14. října nabízí útočiště pro děti školou povinné. Jedná se o pomoc převážně pro státní zaměstnance, jako jsou zdravotníci, policisté nebo sociální pracovníci, a to na základě rozhodnutí vlády a hejtmana Jihomoravského kraje. Zatím je zajištěná péče v největším lužáneckém pracovišti Lidická. V případě zájmu se rozšíří na další pracoviště v Brně.


V nastalé situaci, kdy jsou kvůli vládním opatřením zavřené základní školy a kdy jsou nejvíc potřeba zaměstnanci v takzvané první linii v boje proti šíření nemoci covid-19, existuje řešení pro jejich potomky. Pedagogové Střediska volného času Lužánky poskytují zázemí a zajímavý program dětem ve věku od 3 do 10 let, a to ve všední dny od 8 do 17 hodin.

„Připravujeme hry a tvoření pro rozvoj kreativity. Můžeme také s dětmi procvičovat pracovní listy a umožnit jim připojení na online hodinu. Musí však mít vlastní techniku. Nabízíme tedy pomoc se školními povinnostmi, ale nemůžeme nahradit plnohodnotnou přípravu ani výuku,“ popsala vedoucí lužáneckého pracoviště Lidická Kateřina Děkaníková.  

Součástí hlídání a bohatého programu, při kterém se dbá na dodržování přísných hygienických pravidel, je také oběd a pitný režim. Podmínkou pro přijetí je zdravé dítě. Aktuálně je péče nabízena pouze na Lidické 50 v Brně. Po dohodě je možné rozšířit opatrovnickou službu i v městských částech Lesná, Vinohrady, Kohoutovice, Žabovřesky, Brno-střed, Bohunice a Nový Lískovec.

Zájemci mohou své dítě přihlásit přes formulář, anebo se domluvit s vedoucí pracoviště Lidická Kateřinou Děkaníkovou přes e-mail katka@luzanky.cz anebo telefonicky na čísle 602 883 121. Tuto péči v kraji zajišťují i další školy a školská zařízení. Seznam najdete na webových stránkách krajského úřadu.

Více informací: peceodeti.luzanky.cz


Autorka: Kristýna Kolibová

Fotografie: Archiv SVČ Lužánky

Podobné příspěvky