/

Průvod Léto a dým se letos promění ve večer světel

Letošní tradiční průvod Léto a dým, který neodmyslitelně patří k oblíbeným říjnovým akcím v Kohoutovicích, se kvůli současné situaci ruší. Ale lampiony, prskavky, baterky, čelovky a jiná světýlka se mohou pořádně rozblikat ve stejný čas, tedy ve středu 21. října v 19.00, a to na vašich balkonech, v oknech a na zahradách. Pomozte nám rozzářit středeční večer a hlavně dětská kukadla. Společně to zvládneme!


Ještě téhož dne začali všichni hoši a dívky ve Stínadlech vyrábět lampiony, někteří si je koupili v obchodech již hotové, a když se do stínadelských uliček snesla večerní tma, rozsvítily se stovky světel v červených, modrých, zelených a žlutých lampionech…

Jaroslav Foglar, Stínadla se bouří

Těšili jste se na lampionový průvod s artistickými výstupy Léto a dým? Lužánecké pracoviště Legato a Cirkus LeGrando taky a moc! Ale s ohledem na nařízení proti šíření nemoci covid-19 se naše těšení musí posunout až na rok 2021.

I přesto v den konání akce společně zaženeme podzimní chmury a rozsvítíme lampiony aspoň každý ve svém bytě, domě nebo spíš na balkoně, terase či z okna. Bezpečnost především! Organizátoři doporučují elektrická světýlka jako baterky, čelovky, diody, apod. Buďte opatrní při manipulaci s otevřeným ohněm!

 

Jak na výrobu vlastního lampionu?

A přece byste si chtěli vyrobit svůj, originální, nejlépe cirkusový lampion? Je to jednoduché, vše potřebné najdete doma! Mrkněte do návodu. A nezapomeňte se pochlubit vašimi lampiony, pošlete fotku na legato@luzanky.cz.

 

Přijměte pozvání od Cirkusu LeGrando na večer světel


Autoři textu: Kristýna Kolibová, Konrad Heczko

Fotografie: Archiv SVČ Lužánky, pixabay.com

Video: Cirkus LeGrando

Podobné příspěvky