Jak vyrobit nápaditý adventní věnec

Adventní věnec je od nepaměti nezbytnou součástí svátečního stolu. A protože největší radost přináší věnec vlastnoručně vyrobený, přinášíme vám pár nápadů, jak si adventní věnec jednoduše vytvořit.

1. Využijte staré lahvičky a nádobky

Pokud vám doma zabírají místo nejrůznější nepotřebné lahvičky a nádobky, zkuste je zrecyklovat. Nám se moc líbí nápad na adventní věnec ze starých plechovek, jako vidíte na obrázku. Využít ale můžete také zavařovací sklenice nebo menší květináče.

[bws_pinterest_widget type=“pin“ size=“large“ url=“https://cz.pinterest.com/pin/725431452450317248/“]

 


2. Místo věnce poslouží tác nebo etažér

Na kruhový obrys věnce nemusíte používat jen tradiční slaměný korpus. Pokud doma máte pěkný tác nebo etažér, stačí doprostřed umístit čtyři svíčky, pár větviček a jednoduchý adventní věnec je na světě.

[bws_pinterest_widget type=“pin“ size=“large“ url=“https://cz.pinterest.com/pin/725431452450317254/“]

3. Vánoční polínko na sváteční stůl

Francouzi mu říkají Bûche de Noël a nedokáží si bez něj představit Vánoce. Řeč je o vánočním dezertu ve tvaru zimního kousku dřeva. Co takhle přenést si tuto francouzskou tradici také na sváteční stůl a na svíčky použít pravé polínko? 

[bws_pinterest_widget type=“pin“ size=“large“ url=“https://cz.pinterest.com/pin/725431452450317274/“]

4. Tradiční adventní věnec

Pokud jste zastánci klasického adventního věnce z chvojí, máme pro vás tip. Středisko volného času Lužánky nabízí na konci listopadu i na začátku prosince několik dílen, kde si tento tradiční symbol Vánoc můžete vlastnoručně vyrobit. Už na konci listopadu si můžete vytvořit adventní věnec na pracovištích Louka na Vinohradech i Lesná, na začátku prosince pak na pracovišti Lidická a Lata v Žabovřeskách.


Text: Anna Petrželková

Úvodní fotografie: Archiv SVČ Lužánky

Fotografie v článku a nápady: viz Pinterest.com

Podobné příspěvky