Jak vyrobit nápaditý adventní věnec

Adventní věnec je od nepaměti nezbytnou součástí svátečního stolu. A protože největší radost přináší věnec vlastnoručně vyrobený, přinášíme vám pár nápadů, jak si adventní věnec jednoduše vytvořit.

1. Využijte staré lahvičky a nádobky

Pokud vám doma zabírají místo nejrůznější nepotřebné lahvičky a nádobky, zkuste je zrecyklovat. Nám se moc líbí nápad na adventní věnec ze starých plechovek, jako vidíte na obrázku. Využít ale můžete také zavařovací sklenice nebo menší květináče.

[bws_pinterest_widget type=“pin“ size=“large“ url=“https://cz.pinterest.com/pin/725431452450317248/“]

 


2. Místo věnce poslouží tác nebo etažér

Na kruhový obrys věnce nemusíte používat jen tradiční slaměný korpus. Pokud doma máte pěkný tác nebo etažér, stačí doprostřed umístit čtyři svíčky, pár větviček a jednoduchý adventní věnec je na světě.

[bws_pinterest_widget type=“pin“ size=“large“ url=“https://cz.pinterest.com/pin/725431452450317254/“]

3. Vánoční polínko na sváteční stůl

Francouzi mu říkají Bûche de Noël a nedokáží si bez něj představit Vánoce. Řeč je o vánočním dezertu ve tvaru zimního kousku dřeva. Co takhle přenést si tuto francouzskou tradici také na sváteční stůl a na svíčky použít pravé polínko? 

[bws_pinterest_widget type=“pin“ size=“large“ url=“https://cz.pinterest.com/pin/725431452450317274/“]

4. Tradiční adventní věnec

Pokud jste zastánci klasického adventního věnce z chvojí, máme pro vás tip. Středisko volného času Lužánky nabízí na konci listopadu i na začátku prosince několik dílen, kde si tento tradiční symbol Vánoc můžete vlastnoručně vyrobit. Už na konci listopadu si můžete vytvořit adventní věnec na pracovištích Louka na VinohradechLesná, na začátku prosince pak na pracovišti Lidická a Lata v Žabovřeskách.


Text: Anna Petrželková

Úvodní fotografie: Archiv SVČ Lužánky

Fotografie v článku a nápady: viz Pinterest.com

Podobné příspěvky