Žáci si na desítkách programů osvojí závažná témata a zlepší vztahy ve třídě

Stát se cirkusákem, včelařem anebo se ocitnout na vlastní kůži ve známém románu? Chtěli byste zlepšit vztahy ve třídě? Probrat s dětmi zábavnou formou témata jako šikana, alkohol nebo bezpečí na internetu? Lužánecké výukové programy jsou to pravé pro vaše žáky. Vzdělávací aktivity jsou rozdělené podle věku a témat pro předškoláky, školáky i středoškoláky. Na jedenácti místech v Brně a okolí i přímo ve školách lektoři připravují programy, na které budou žáci dlouho vzpomínat. Jaký vyberete?


Předškoláci 

Skamarádí se s hlínou a můžou z ní vyrobit třeba svůj první dáreček. Seznámí se s kytičkami a se zvířátky, která bydlí v lužánecké zahradě. Dozví se, jak to bylo s brněnským drakem a pak o příběhu zahrají vlastní divadlo. Zažijí velké LeGrando, opravdovou cirkusovou manéž a můžou si zkusit, jaké to je být malým artistou. Nebo se stát včelařem? Ano! Máme také program o obyvatelích úlu s ochutnávkou produktů přímo z lužáneckého včelníku.

Výběr programů pro předškoláky.

Školáci I. a II. stupeň 

Řemeslo má zlaté dno. Cyklus pěti výukových programů se dřevem, 3D tiskem, vlnou, drátky nebo designovými návrhy najdete v nových environmentálních a polytechnických učebnách v lužáneckém LUSKu u pracoviště Lidická. Prostor, kde se potkává příroda a řemeslo, ekologie a udržitelnost. Na Minigolfu Liška vás bude při hře provázet příběh Lišky Bystroušky. Podpoříte vztahy ve třídě a důvěru mezi žáky i učiteli v lanovém centru a přes dramatické programy. Být či nebýt – v pohodě, to je oč tu běží. A sdílet nebo nesdílet? Dotknete se tématu vlastní identity, složitějších společenských jevů, které souvisejí s migrací nebo s internetem. Dozvíte se, jak se slaví Vánoce a Velikonoce v jiných zemích. Poznáte víc Brno, historii i současnost. A jak se orientovat ve světě plném mediálních a reklamních sdělení? Téma pro rozhlasové moderátory a tiskové mluvčí, kterými se studenti stanou na pár hodin.

Výběr programů pro žáky základních škol.

Středoškoláci

Konec biflování, je tu povinná četba kukátkem dramatu! Co je to rytířský román? Jak to bylo s Maryšou? A je vůbec možné, aby se nám „Naše Božka“ fakt vryla pod kůži? Dramatizace situací přiblíží nejen témata nebo postavy z povinné četby, ale také prozradí více o třídě, která příběh ztvárňuje – a na to se prostě nezapomíná. Má alkohol něco společného se svobodou? A jak řešit složité situace, které se můžou týkat někoho z našeho blízkého okolí? Společenská témata, krásy přírody, nebo raději trochu adrenalinu? Vyzkoušejte lanové centrum na Lesné!

Výběr programů pro středoškoláky.

 

Všechny výukové programy, podrobnosti a kontakty na lektory najdete na webu.


Autorka textu: Kristýna Kolibová

Fotografie: Archiv SVČ Lužánky

Podobné příspěvky