/

Zkraťte si čekání na Ježíška s Lužánkami

Přichází advent, období čtyř svátečních neděl před Vánocemi. Je to čas očekávání, příprav, rozjímání a dobročinnosti. Ale také to může být doba adventních trhů a tvořivých dílen. Lužánky nabízí v prosinci celou řadu vánočních akcí pro děti i dospělé.

Vánoční dílny

Už od konce listopadu nabízíme celou řadu vánočních akcí a dílen, kde si děti i dospělí mohou vlastnoručně vyrobit dekorace nebo dárky pro své blízké. Těšit se můžete na výrobu adventních věnců, vánoční pečení a sladké tvoření, ozdoby z foukaných perel a další vánoční dekorace nebo výrobu dárečků.

25.11. Adventní věnce na Louce

Sobotní dílna zaměřená na výrobu adventního věnce z chvojí na slaměnném korpusu.

26. 11. Tvořivá neděle na Lesné

Na pracovišti Lesná můžete nasát tu pravou vánoční atmosféru již na konci listopadu. Vyrobíte si adventní věnec, vazbu na dveře, vymalujete hrnek nebo napíšete dopis Ježíškovi.

1.12. Adventní věnce na Lidické

Adventní věnec je od nepaměti nezbytnou součástí svátečního stolu. A protože největší radost přináší věnec vlastnoručně dělaný a provoněný lesem, můžete si jej vlastnoručně vyrobit také na pracovišti Lidická.

2.12. Vánoční ozdoby z drátů na Lidické

Vánočně laděná dílna, na které si vytvoříte ozdoby technikou drátování. Na základě přání z minulého roku se zaměříme na drátované andílky, které doplníme o skleněné korálky.

2.12. Adventní věnce na Latě

Přijďte se naladit na advent a vlastnoručně si vyrobit věnec. Kurz na pracovišti Lata povede floristka Anna Řičánková.

9.12. Rozsviťte si Vánoce na Lišce

Vyrobte z elektrostavebnice stromeček, zvonek nebo hvězdu a rozjasněte tak svoje Vánoce!

9.12. Kurz medového pečení na Lidické

Přijďte si upéct voňavé medové cukroví!

11.12. Adventní dílna pro malé i velké na Lince

Na Lince si užijete tvoření dárečků, dekorací, vánočních ozdob, upečete si něco na smlsnutí a možná se dozvíte, co vás čeká a nemine.

14.12. Zdobení perníkových věnců na Lišce

Přijďte si ozdobit perníkové věnce a provoňte si tak vánoční stůl nebo pokoj. Perníčky už budou napečené a nachystané, vaším úkolem bude si slepit a ozdobit perníkový věnec pod vedením zručné milovnice pečení a zdobení Kristýny Kovářové. 

14.12. Vánoční Lyska

Prožijte adventní čas na pracovišti Lyska s tvořivými vánočními dílnami. Na své si přijdou všichni, kdo rádi tvoří, dávají přednost vlastnoručně vyrobeným dárkům a dekoracím nebo rádi mlsají čerstvě upečené dobroty.

15.12. Ozdoby z foukaných perliček na Lánech

Přijďte si vytvořit tradiční vánoční ozdoby ze skleněných perliček z Poniklé. Průchozí dílna je určena pro děti i dospělé.

15.12. Vánoční ozdoby z foukaných perel z Poniklé na Lidické

Pouze pro dospělé zájemce o ozdoby ze skleněných perel je určen kurz na Lidické – pozor, je potřeba se předem přihlásit.


Velmi strašidelný čert z lužánecké vánoční dílny

Mikulášská nadílka

Svátkem svatého Mikuláše tradičně začíná vánoční veselení a mlsání, protože dobroty, které Mikuláš přinese, mohou alespoň na chvíli zkrátit dlouhé čekání na Ježíška. S Mikulášem, čertem a andělem se letos potkáte hned na několika našich pracovištích.

3.12. Mikulášská neděle na Lesné

Zahrajte si mikulášské hry a soutěže, užijte si malování čerta na zeď, pexeso s čertem v pekle, setkejte se s Mikulášem a možná dostanete i nadílku!

3.12. Čertovské dovádění na Lánech

Na pracovišti Lány v Bohunicích sice budou řádit čerti, ale možná přijde i Mikuláš, který je všechny postaví do latě. 


Vánoční divadlo a koncerty

Zpomalte v předvánočním shonu a příjemně se nalaďte na divadelním představení, plesu nebo koncertě. Na vánoční pohádku láká pracoviště Lány v Bohunicích, magickou atmosféru divadelních prken zažijete na pracovišti Labyrint a zazpívat si můžete u bohunické kapličky.

9.12. Vánoce v divadle na Labyrintu

Jste zvědaví, jak to vypadá v divadle o Vánocích? Tak se přijďte podívat do Labyrintu!

11.12. Předvánoční vystoupení kroužků na Lince

Předvánoční vystoupení dětí z kroužků Linky. Představí se vám muzikanti z kroužku Flétna, holky a kluci z Irských tanců, kroužek Stepu, Aerobik, Komedianti z Linky a další.

16.12. Divadelní představení Vánoce v manéži na Latě

Vánoční pásmo pro děti, ve kterém je dva klauni hravou formou seznámí s adventem a adventními postavami.

18.12. Divadlo na Lánech – Vánoční překvapení

Pracoviště Lány v Bohunicích přivítá divadlo Úsměv s vánoční pohádkou pro velké i malé.

23. 12. Zpívání u bohunické kapličky

Nalaďte se na Štědrý večer, zazpívejte si koledy a odneste si s sebou domů plamínek Betlémského světla.


…a ještě něco navíc

Nakonec, jako třešničku na dortu, pro vás máme pár vánočních zajímavostí.

25.11. Adventní Vídeň s Lyskou

Vypravte se do Vídně s pracovištěm Lyska. Těšit se můžete na vídeňská muzea a unikátní výstavy, magickou předvánoční atmosféru i tradiční vídeňský punč na trzích. 

26.11. Slavnostní otevření Kluziště Lesná

Pracoviště Lesná uvádí do provozu první lužánecké kluziště! Přijďte si zadovádět na ledě a potom si zkřehlí dejte horkou čokoládu v bufetu u kluziště.

2.12. Swingový ples na Lidické

Přichází plesová sezóna a v Lužánkách ji odstartují kouzelné melodie z doby, kdy světem vládl swing. K tanci bude hrát až do vyčerpání repertoáru a tanečníků největší moravský big band JAZZ ARCHIV BRNO.

16.12. Vánoční domeček na Lidické

I letos se na pracovišti Lidická koná tradiční Vánoční domeček. Těšit se můžete na tradiční zvyky, výrobu dárků a dekorací v rukodělných dílnách, vánoční koncert s koledami i dobročinný obchůdek.


Text: Anna Petrželková, Anna Franková

Fotografie: Archiv SVČ Lužánky

Podobné příspěvky