/

Liška zve na Hovniválův virtuální piknik

Lužánecké pracoviště Liška připravilo už 5. ročník outdoorové, šifrovací a úkolové hry pro celou rodinu s ekologickou tematikou Bílovický Hovnivál. Tentokrát se chystá litý boj proti Chlebokazům, Plísňákům a Nesežroutům, kteří útočí v každé domácnosti. Start letošního ročníku zaměřeného proti plýtvání potravinami se odsouvá kvůli jinému záškodníkovi, ale můžete si zkrátit čekání a zapojit se do virtuálního pikniku z pohodlí domova! Sdílejte recepty ze zbytků, ty nejlepší se pak stanou součástí hry.


Jak se zapojit do virtuálního pikniku?

 

„Stateční bojovníci, mrňousci i mazáci. Chtěli jsme si s vámi letos udělat piknik. Podělit se o recepty ze zbytků a osobně se setkat. To se letos nepodaří, je tu víc “záškodníků”, se kterými je potřeba bojovat. Ale můžete si udělat virtuální piknik z pohodlí a bezpečí domova!“ Vysvětlila odklad začátku hry jedna z organizátorek Markéta Kryslová z lužáneckého pracoviště Liška.

Sdílejte recepty ze zbytků s fotkou či bez a nezapomeňte přidat #HovnivaluvPiknik. Můžete využít suroviny, které vyškrábnete ve spíži. Nebo mišmaš recept, kde je od všeho trochu, který používáte třeba, když zbude něco z oslavy nebo rodinného oběda.

Další tip je recept, kde zpracováváte netradiční surovinu, kterou byste jinak hodili do koše, například slupky nebo mrkvovou nať… Proti nesežroutům se dá bojovat různě. 

Jaké novinky budou součástí hry Bílovický Hovnivál?

Letos se i díky iniciativě „Zachraň jídlo“ podíváte na plýtvání jídlem hlavně v domácnostech. Chystá se hned několik změn, které vychází především ze současné situace:

  1. Poprvé se bude hrát přes aplikaci lužánecká LApka.
  2. Minimální počet členů v týmu se snížil pouze na jednoho.
  3. Hru můžete hrát celý květen, bez doprovodných programů, přes chytré telefony a komunikaci přes email.

Do hry se můžete zapojit kdykoli až do 31. května. Sledujte web Bílovický Hovnivál, Facebook a také Instagram liska_luzanky.

Bílovický Hovnivál 2020


Autorky textu: Kristýna Kolibová, Markéta Kryslová

Video: Leja Řeháková

Fotografie: Markéta Kryslová

Podobné příspěvky