/

Přijměte pozvání do domácí cukrárny, na piknik a jarní ochutnávku

Chtěli byste mít doma pohodu, o kterou se postarají samy děti? Rádi byste, aby vaši potomci pomáhali v kuchyni a aby je to bavilo? Chtěli byste vyzkoušet nové recepty a u toho si zahrát spoustu her? Zkuste kulinářské balíčky a zapojte se do soutěže! Kuchtění zvládnou děti od 5 let s dopomocí rodičů a určitě si je užijí taky náctiletí. Více v eshopu v sekci vaření. Na balíčcích se podílí lektoři a lektorky ze čtyř lužáneckých pracovišť: Lány, Liška, Louka a Lyska.


L-GURMÁN je série sedmi balíčků pro všechny milovníky jídla, vaření a zároveň kulinářská (gurmánská) soutěž o zajímavé ceny. Stačí si jen vybrat téma (námět), zakoupit si balíček v našem e-shopu a vyzvednout. Balíčky jsou určeny dětem, které si chtějí vyzkoušet roli číšníka, servírky, šéfkuchaře/řky či cukráře/řky. Doma si tak děti otevřou svůj vlastní podnik, kam pozvou své přátele či rodinu.

 

Když děti kuchtí a rodiče jsou hosté v „domácí restauraci“, kde se nechají hýčkat

Kulinářské balíčky L-Gurmán mají v rodinách velký úspěch. Už si můžete pochutnávat na dobrotách, které váš domov provoní, jako kdybyste byli v cukrárně, na pikniku, na velikonoční a nově také jarní slavnostní hostině!

 

 1. Balíček: Domácí cukrárna

Míša, Vojtík i Jiříček si užili pečení, zdobení i servírování. Celá rodina jsme si užili hezký čas s dobrotami (viz jídelní lístek) a s Bingem. O pár dní později jsme si udělali horkou čokoládu s marshmallow a ovocem, která byla super.“

Petra Májková

 • Dobroty + hry: Šneci z listového těsta, horká čokoláda, domácí sušenky s bonbony, mini dortíky Pavlova a citrusový sirup se zázvorem.
 • Pozvánka do cukrárny v eshopu.

 

 1. Balíček: Piknik v obýváku

„Holky byly nadšené a kompletní starost o přípravu jídla, obsluhu a servírování si opravdu užily. Už se ptají, kdy bude další! :-) My jako rodiče jsme si mohli zajít po dlouhé době do luxusní „restaurace“ a užít si večer bez práce.“

Ing. Monika Čejková Ambrožová

 • Dobroty + hry: Francouzské tousty, americká limonáda, zelenina s avokádovým dipem, bebe řezy, plněné pirohy
 • Pozvánka do cukrárny v eshopu.

 

 1. Balíček: Nejen Velikonoce
 • Dobroty + hry: Družbance, jidáše nebo ptáčci z těsta, perníčky, kuřátka z vajíčkové pomazánky, velikonoční nádivka a velikonoční sekaná
 • Pozvánka do cukrárny v eshopu.

 

 1. Balíček: Jarní ochutnávka
 • Dobroty + hry: Domácí těstoviny s pestem, mrkvové cupcake, pizza sluníčko, hráškový krém, tymiánové sušenky a zelené smoothie
 • Pozvánka do cukrárny v eshopu.

Co vás čeká dál? Ještě tři balíčky!

Jak se zapojit do soutěže?

Úkolem rodičů je si hostinu pořádně užít, zhodnotit pokrmy a práci svých dětí, kterou nafotí nebo natočí. Odměnu dostanou ti, kteří pošlou recenzi, fotky nebo video na email petrasova@luzanky.cz. Zasláním fotografií a videí zároveň souhlasíte s jejím uveřejněním, například na lužáneckých webových stránkách.

Všichni aktivní milovníci vaření, kteří se zúčastní dvou a více aktivit, budou zařazeni do výběru o hodnotnější ceny. Vyhlášení se uskuteční v polovině června 2021. Hodně štěstí a dobrou chuť!


Autorka textu: Kristýna Kolibová, Eva Petrášová

Fotografie: Jana Vacková-Veselá, Aranka Růžičková, Monika Čejková Ambrožová 

Podobné příspěvky