/

S Mendelem za pokladem. Interaktivní trasa vás zavede do okolí Špilberku

Gregor Johann Mendel ukryl železnou zásobu peněz, ke které vede cesta plná rébusů a šifer. Jenže pod tíhou stresu, kdy augustiniánský klášter tuhle „finanční náplast potřebuje“, zapomněl správné odpovědi. Co teď? Pomůžete Mendelovi s pátráním a luštěním, abyste opatství zachránili? Jako tahák vám poslouží příručka, kterou si můžete stáhnout zdarma, a vydat se ke Špilberku s celou rodinou do konce roku 2023. Čeká vás i odměna!


Co vás na trase čeká?

Úkoly, luštění, poznatky a nahlédnutí do historie. Dozvíte se spoustu zajímavého a strávíte příjemný čas s G. J. Mendelem, který svými objevy předběhl dobu. Stanoviště najdete ve formě nálepek na informačních cedulích, nebo na zadní straně laviček. Trasa vede po úbočích špilberského kopce a je dlouhá 3 km. Přiložená mapa vám pomůže najít jednotlivá stanoviště. Za nalezení pokladu si zasloužíte i odměnu! Kdy a kde bude k vyzvednutí, se dozvíte po úspěšném absolvování interaktivní procházky. 

 

Kdo a kdy se může zapojit?

Radost z objevování i plnění úkolů si užije celá rodina. Trasa je sjízdná i s kočárky, jen někde bude nutné objet schody.

Hru můžete absolvovat kdykoli až do 31. prosince 2023. Stanoviště lze projít na přeskáčku a hádanky vyřešit najednou, nebo si je rozdělit na víc procházek. Průvodcem vám bude Mendelova příručka, kterou si zdarma stáhněte a na cestu vytiskněte. S sebou si vezměte tužku.

 

Hra je součástí oslav 200. výročí od narození významného vědce

Na realizaci trasy, která připomíná historii, vzdělává pokusy a ohromuje Mendelovými životem, se podílelo Středisko volného času Lužánky společně s Jihomoravským krajem. Více na webu.

 

Příjemnou procházku a úspěšné pátrání!

 


Autorka: Kristýna Kolibová

Grafika: Adam Gerža

Fotografie: Archiv SVČ Lužánky – Lata, Štěpánka Kerdová

 

Podobné příspěvky