Divadelně-cirkusový průvod „Léto a dým“ oživí Kohoutovice – akce již proběhla

V kohoutovických ulicích můžete ve středu 19. října potkat alegorické postavy na chůdách, lampiónový průvod, uvidíte jezdce na jednokolkách nebo žonglování s ohněm: to vše na akci „Léto a dým“ v režii brněnského Cirkusu LeGrando.

Letos již po sedmnácté se uskuteční průvodové pouliční divadlo s názvem „Léto a dým.“ Akce je symbolickým rozloučením s létem a předáním vlády zimě. Průvod, ve kterém místní občané nesou svíčky, má několik zastavení, kde je k vidění široké spektrum prvků cirkusových a artistických disciplín – alegorické postavy na chůdách, akrobacii, pyroefekty, jednokolky nebo žonglování s ohněm – spojené poetikou tzv. nového cirkusu v přízračné atmosféře podzimního kohoutovického sídliště. „Průvod je v Brně Kohoutovicích velmi populární a účastní se ho pravidelně okolo dvou stovek diváků všech věkových kategorií. Jedná se o site specific projekt Cirkusu LeGrando, připravovaný každý rok v jiném duchu. Diváci si s sebou můžou vzít lampiony, svíčky, pochodně, světýlka a zůčastnit se pochodu s námi … Srdečně všechny zveme!“,  komentuje tak trochu jiný lampionový průvod Konrad Heczko z Cirkusu LeGrando.


Na akci „Léto a dým“ se můžete těšit ve středu 19. října 2016. Průvod začíná v 18:00 před ZŠ Pavlovská v brněnských Kohoutovicích a odtud směřuje po Libušině třídě k pracovišti Legato na Stamicově ulici.


Text: Konrad Heczko

Fotografie: T. Halačka

Kontakt:  Konrad Heczko, 776 120 440, konrad@luzanky.cz

Podobné příspěvky