Cirkus LeGrando vyráží na vlny Baťova kanálu

Dřevěná bárka, ale rybáři to nejsou. Modro-bílá pruhovaná trička, ale ani námořníci to nejsou. Jsou to brněnští komedianti z Cirkusu LeGrando, kteří letos potřetí rozvíří stojaté vody Baťova kanálu.

Artisté kohoutovického Cirkusu LeGrando z Lužánek, střediska volného času, se přes den budou pohupovat na hladině historické vodní cesty a po večerech v přístavech předvedou třaskavý mix komedianství a akrobatických triků. „Navíc letos se k naší cirkusácké bandě přidá i orchestr „Péro za kloboukem“, takže vystoupení dodá šmrnc živá hudba,“ láká za organizátorský tým na letošní novinku Milan Rožtek.

Veselá bárka artistů, komediantů a hudebníků „Pierot a Ad Fontes“ předvede svou akrobaticko- divadelní performanci nazvanou „Le Cirque du canal“ celkem na čtyřech zastaveních od 4. do 7. července. V přístavech Baťova kanálu zahrají za dobrovolné vstupné vždy od půl deváté večer. „Přes den pomalá plavba, mosty, plavební komory a večer cirkusové kousky u naší divadelní lodi pro diváky sedící na břehu… prostě romantika jak má být,“ doplňuje závěrem další z organizátorů Konrad Heczko.

Letos se akce koná potřetí. Předchozí ročníky se uskutečnily v letech 2004 a 2016.

Lokace:
  • Úterý 4. července přístav Veselí nad Moravou – program startuje ochutnávkou v 17.00
  • Středa 5. července prístav Skalica
  • Čtvrtek 6. července Staré Město – Zašívárna U Osla
  • Pátek 7. července přístav Spytihněv

Text: Karolína Svobodová

Video a fotografie: Archiv Cirkusu LeGrando

Podobné příspěvky