/

Kosmetický tip: Vyrobte si univerzální levandulový krém

Na teplé letní dny se vybavte levandulovým esenciálním olejem. Proč? Odpuzuje hmyz, pomáhá s hojením drobných popálenin, štípanců, akné a podporuje spánek. Navíc jej budete moct využít na výrobu skvělého krému, který důkladně vyživuje pokožku a funguje jako prevence záděrům. Vhodný je pro děti i dospělé, pro těhotné i „vysokotlakaře“. Nedoporučuje se jen lidem s nízkým krevním tlakem. Jednoduchý postup na krém vytvořila Anna Potůčková z Rukodělného ateliéru, který najdete v lužáneckém pracovišti Lidická.


Co budete potřebovat?

  • Ingredience: 40 g bambuckého másla (nerafinované), 30 g meruňkového nebo mandlového oleje (lisovaný za studena), 10 g glycerinu, 20 kapek EO levandule
  • Náčiní: obal 100 ml, teplu odolnou nádobu (např. menší zavařovačka), hrnec, lžičky, váhu, šlehač, alkohol 70% a víc k dezinfekci

Jak na to? Odvážit, roztavit, odstavit a promíchat

Vydezinfikujte náčiní i obal lihem. Do teplu odolné nádoby odvažte bambucké máslo. Nádobu postavte do vodní lázně a dejte zahřívat, dokud se máslo neroztaví. Odstavte z vodní lázně. K roztavenému bambuckému máslu přidejte olej a glycerin. Důkladně promíchejte a nechejte vychladnout při pokojové teplotě.

Nadýchaný krém? Pusťte se do šlehání

Asi po dvou hodinách směs prošlehejte šlehačem. Tím získáte konzistentní a nadýchanou směs. Přidejte esenciální olej. Nyní už jen krátce prošlehejte a naplňte obaly. Trvanlivost výrobku je zhruba rok. Skladujte jej při pokojové teplotě na suchém a stinném místě.

Zajímají vás recepty na kosmetiku z přírodních ingrediencí, kterou si zvládnete vyrobit sami doma? Podívejte se na annapotuckova.cz a knihu Kosmetická kuchařka, kde se dozvíte vše ze světa přírodní kosmetiky. 


Autorka: Anna Potůčková

Fotografie: Pixabay.com

Podobné příspěvky