V Latě si zacvičíte s miminky a připravíte se na rodičovství

Jak získat jistotu a klid před narozením miminka? Jak o něj pečovat? A když už má pár týdnů nebo měsíců, jak si spolu zacvičit? V lužáneckém pracovišti Lata v Žabovřeskách jsou připravené kurzy pro budoucí i novopečené rodiče s nejmenšími dětmi. Třikrát za rok víkendový kurz Čekáme miminko a půlroční kroužek Cvičení s kojenci.


Cvičení s kojenci od ledna do června 

Jde o ucelený cyklus osmi lekcí, ve kterých si novopečené mámy nejen zacvičí, ale hlavně se dozví informace týkající se vývoje jejich děťátka, získají jistotu v tom, jak ho správně chovat, nosit, budou zodpovězeny jejich otázky ohledně kojení a zavádění příkrmů, psychomotorického vývoje. Také se naučí miminko masírovat a nezřídka naváží nová přátelství. Tyto nově vzniklé skupiny často pokračují v kroužcích ještě několik let.

„Možnost setkávání maminek s dětmi od šesti týdnů nabízíme každoročně už sedmnáct let,“ zmínila organizátorka kurzů Olga Fojtíková.

 

Předporodní kurz Čekáme miminko v únoru a červnu

Dozvíte se:

  • Vše o porodu, šestinedělí a kojení. Zboříme mýty a probereme fakta.
  • Jak dítě nosit. Vyzkoušíte si úlevové polohy pro dítě při obtížích a také úlevové polohy pro vaše záda.
  • Jak dítě uspávat. Prozradíme vám jak vyzrát na křiklouny a nespavce.
  • Jak přebalovat, oblékat a koupat. Poradíme, jak zvýšit komfort dítěte při manipulaci s ním. 
  • Výbava a kočárek – jak na to? Praktické rady.

Příjemným zpestřením praktického třídenního kurzu je protažení a relax při těhotenské józe a setkání s aromaterapeutkou, která s ženami vyrobí balzám pro miminko a koupelový olej nebo inhalační tyčinku pro mámu.

„Na přípravu k porodu navazuje příprava ke kojení, kterou nepodceňujeme, protože víme, že kojení je sice přirozené, ale ne automatické. Podle zpětné vazby novopečených rodičů víme, že nabyli jistoty, klidu a byli připraveni,“ dodala Fojtíková.

Více informací o kurzech a jejich termínech najdete na webu.


Autorka textu: Olga Fojtíková

Fotografie: Archiv SVČ Lužánky – Lata

Podobné příspěvky