/

Kosmetický tip: Vyrobte si masážní svíčku

Jak si zpříjemnit zimní večery? Anebo hledáte originální dárek třeba pod stromeček? Vyrobte si domácí masážní svíčku, která vykouzlí pohodovou atmosféru u vás doma a ještě ji můžete využít k masáži těla.


Kdo ještě neslyšel o masážních svíčkách, jsou to senzační výrobky dva v jednom. Díky vhodně zvolené kombinaci oleje, másla a vosku taje směs při nižších teplotách, proto není tak horká jako běžné svíčky a můžete její plamínek vyžít k masáži. Obsažené složky jsou navíc ideální k péči o pokožku.

Co budete potřebovat?

Ingredience:

(na jednu svíčku cca 100 g)

  • 55 g sojového vosku
  • 25 g bambuckého másla (lisovaného za studena)
  • 20 g meruňkového (nebo mandlového) oleje (lisovaného za studena)
  • 10 kapek esenciálního oleje 

Náčiní:

  • bavlněný knot
  • nehořlavou nádobku – plechovku, menší zavařovačku, starožitný šálek nebo konvičku na mléko

Jak na to?

Nejprve vydezinfikujte obaly, náčiní, pracovní plochu a důkladně si umyjte ruce. Tento bod u výroby kosmetiky nikdy nevynechejte. K dezinfekci je vhodný vysokoprocentní líh. Pak si odvažte do teplu odolné misky olej, máslo a vosk. Dejte tavit do vodní lázně až do úplného rozpuštění. 

Následně odstavte a do roztavené směsi namočte knot, který si nechejte ztuhnout na nesavém povrchu, třeba na talíři. Do směsi přidejte esenciální olej a promíchejte. Ztuhlý knot připevněte ke dnu nádobky nejlépe tavnou pistolí. Knot veďte vzhůru. Můžete zarazit špejlí, aby se neprohýbal. Zalijte roztavenou směsí a nechejte pozvolna ztuhnout při pokojové teplotě, nikoli v chladničce. Po ztuhnutí zastřihněte knot zhruba centimetr nad voskem. A je hotovo! 

Jak použít svíčku k masáži?

Svíčku zapalte a nechte chvíli rozhořet. Jakmile je dostatek směsi roztavený, můžete použít k masáži. Doporučuji nabírat směs malou lžičkou. Nikdy nelijte svíčku rovnou na kůži, dokud nezkusíte její teplotu. Počítejte s tím, že tento typ je měkčí než běžná svíčka. Skladujte ji zakrytou nebo zavřenou v krabičce, aby se na ni nelepil prach. Užijte si krásně tvoření i masáže!

Pokud vás zajímají recepty na kosmetiku z přírodních ingrediencí, kterou si zvládnete vyrobit sami doma, podívejte se na blog autorky tohoto článku http://annapotuckova.cz. Lužánecká lektorka Anna Königová napsala také Kosmetickou kuchařku, kterou si můžete objednat online. 


Autorka textu: Anna Königová z Rukodělného ateliéru

Fotografie: Pixabay.com

Podobné příspěvky