Letošním Světýlkům vládl měsíc Listopad

Lidé, kteří v nedělní podvečer 6. listopadu procházeli Wilsonovým lesem, mohli na vrcholu sjezdovky spatřit v záři plamenů dvanáct podivných postav. Některé byly jako rozkvetlá jarní louka, jiné obtěžkány jahodami a třešněmi, další olepené listím a z některých čišel chlad. Tradiční akci „Světýlka v Žabovřeskách“ letos poctilo svojí návštěvou všech Dvanáct měsíčků.

Přestože se žezla úporně držel Listopad a seslal na všechny účastníky pravou podzimní plískanici, pohádkovou atmosféru putování s lampionky nepokazil. Děti procházely kouzelnou bránou do země za devatero horami, ale hned byly zaměstnány protivnou macechou, která je nutila nosit Holeně snídani až do postele. Raději pak pomáhaly promrzlé Marušce hledat ve sněhu fialky, sbírat jahody a jablíčka.

dsc_0404 dsc_0433 Ti, kteří nezapomněli Měsíčky pozdravit, se mohli ohřát u jejich vatry a dokonce si s nimi popovídat. Zatímco Holena s macechou zmizely ve vánici, děti ji úspěšně překonaly a na svatbě, která zakončí každou pořádnou pohádku, dostaly od Marušky a fešného ženicha malou odměnu. Celý příběh podbarvovalo písničkové a taneční vystoupení, mlžně světelná show, ale také vůně medoviny, čaje a grilovaných sýrů z prodejních stánků.

dsc_0464 dsc_0491Akci pořádalo lužánecké pracoviště Lata za podpory Statutárního města Brno – městské části Brno Žabovřesky.


                                                                                                   Text: Lucie Řičánková z pracoviště Lata

Fotografie: Karolína Svobodová

Podobné příspěvky