/

O jarních prázdninách kolem světa s Lužánkami

Pět dní, pět kontinentů a nespočet zážitků i za hranicemi domova. Lektoři Střediska volného času Lužánky vytvořili pestrý program o jarních prázdninách, aby si rodiny s dětmi užily volné dny doma i venku. Přes tematické tvoření, vaření, sázení, cvičení, příběhy a procházky pomyslně procestují celý svět. Rodiče mohou děti přihlásit na jednotlivé balíčky nebo celý týden od 22. do 26. února na luzanky.cz.


Namísto dvou desítek příměstských a pobytových táborů program pro děti školou povinné na doma. Každý den o jarních prázdninách, který pro Brno-město a Brno-venkov letos vychází na týden od 22. února, budou připravené tvořivé balíčky s návody a materiálem, video lekce s cvičením, audio příběhy, recepty a interaktivní procházkou v lužáneckém pracovišti Lidická.

„Děti si vyrobí potisk na batůžky inspirovaný australskými Aboriginci, poletí za oceán plnit sny přes lapač snů, z kokosu si vytvoří hudební nástroj a poveselí se u afrických bubnů, zažijí také čajový obřad a stínové divadlo. Na konci čeká cestovatele polární expedice, kde vztyčí vlastnoručně vyrobenou vlajku,“ popsala aktivity pro světoběžníky vedoucí lužáneckého pracoviště Lidická Kateřina Děkaníková.  

Program o jarních prázdninách je koncipovaný jako týdenní zájezd anebo jednotlivé cesty, které si mohou rodiny rezervovat, koupit a vyzvednout v největším lužáneckém pracovišti Lidická.

Šťastnou cestu, Světoběžníci!


Autorka textu: Kristýna Kolibová

Fotografie: Anna Potůčková

Podobné příspěvky