/

Beránci na niti. Jarní výzdoba, která potěší děti i dospělé

Slunce už nabírá na síle, ptáčci se za okny starají o dokonalý orchestr, vše zelená a kvete. Jaro je za okny dokonalé a vy si ho můžete přenést i domů! Lucka Sedláčkoválužáneckého pracoviště Labyrint pro vás má rychlé a důvtipné řešení. Vyrobte si závěsnou výzdobu – beránky, kteří na rozkvetlém zlatém dešti či jiné větvičce působí mile a hodí se do každého interiéru. 


Co budete potřebovat? 

  • karton
  • papír
  • tužku
  • nůžky, klubko vlny či provázek
  • jehlu a nit 

Jak na to?

  1. Nejdříve si na internetu najděte siluetu ovečky či beránka a obkreslete či vytiskněte si ji na papír. Tvar obstřihněte, čímž získáte šablonu.
  2. Přiložte šablonu na karton, obtáhněte tužkou, vystřihněte a můžete začít beránka obmotávat vlnou. Nebojte se vlnu utahovat a přidávat vrstvy – záleží jen na vás, jak bohatý “svetr” bude beránek mít.

Tip: Chcete to trochu oživit? Při obmotávání vystřídejte více barevných vln, přimalujte beránkovi oči nebo přidejte rolničku kolem krku. A pokud před obmotáváním kartonu vlnou přilepíte na beránka špejli, získáte zabodávací ozdobu do květináčů. Při závěsné variantě si na konec navlékněte jehlu a prošijte vlnu na zádech beránka tak, aby vzniklo očko na zavěšení. 

Kde se můžete potkat s lektorkou Luckou Sedláčkovou?

Lucka vede v lužáneckém pracovišti Labyrint kroužek Tvoř si. Kromě kreativních návodů se v Labyrintu vrhli také do online podoby kroužků. Nezměnil se den, čas, ani nadšení účastníků – pouze se nyní schází za pomoci web kamer a mikrofonů. Máte-li zájem nakouknout do online tvorby pracoviště Labyrint, zhlédnout další kreativní návody nebo získat tip na herecká a dramatická cvičení, mrkněte na ONLINE LABYRINT KROUŽKY.


Autorka textu, videa i fotografií: Lucie Sedláčková

Podobné příspěvky