/

Lužánky rozzáří, roztančí a rozbruslí Brno

Kam vyrazit v krátké dny? Ven s lampiony! Jak nastartovat pravou zimu? Na kluzišti, kde to sviští za každého počasí. A jak trávit večery? V rytmech swingu na tanečním parketě. Navíc se blíží první advent, který si užijete tvořením. S Lužánkami bude v listopadu o zábavu postaráno.


Úkoly i pro nejmenší děti, zpívání u ohně nebo putování s Martinem na bílém koni. To vše za doprovodu spousty lampionů na několika místech v Brně. První listopadovou neděli 6. listopadu se uskuteční rovnou tři akce: Světýlka v Žabovřeskách ve Wilsonově lese na motivy pohádky Zvířátka a loupežníci, Martinská slavnost v Čertově rokli na Lesné a také Lampionový průvod s ohňostrojem na Lánech v Bohunicích. V úterý 8. listopadu můžete vyrazit na lampionové putování Za bílým koněm v Novém Lískovci, kde vás čeká ohňová show s Cirkusem LeGrando. V pátek 11. listopadu Za vílou Maceškou na Louku na Vinohradech, kde si vyrobíte vlastní svítilnu a užijete si spoustu úkolů. Chystá se taky tradiční uspávání zahrady s dílnou na Lince ve Starém Lískovci a v Labyrintu v Bohunicích, kde je nutná rezervace.

 

Kurz aromalamp pro kouzelnou atmosféru doma

Pokud je pro vás sychravé období spíš časem na zachumlání do deky v kouzelné atmosféře, pak vězte, že tu vám vytvoří aromalampa. Jak si ji vyrobit? Poradí na Lesné v jednodenním kurzu 6. listopadu. Dostanete keramickou lampu a sami si ji vyřežete, případně nazdobíte. Netradiční lucernu ze dřeva si můžete vyrobit zase na Lidické v Janově dílně 26. listopadu. na Další, už adventní tvoření pro celou rodinu bude připravené poslední listopadový víkend na Latě v Žabovřeskách a na Lesné.

 

Kluziště Lesná zahajuje sezónu

Těšíte se na zimní bruslení se sluncem nebo hvězdami nad hlavou? Dlouho čekat nemusíte. Kluziště Lesná u ZŠ Milénova zahajuje sezónu 13. listopadu! Dva plácky z umělého ledu, který je v provozu i za teplejšího počasí, s půjčovnou a broušením bruslí, pomůckami pro začátečníky a hokejisty a bufetem s horkými nápoji. Kdy se stavíte?

 

Vyhoďte si s big bandem z kopýtka

Podzimem a zimou se můžete i protančit. Big band Jazz Archiv vám bude hrát na Swingovém plese v sobotu 26. listopadu a příští rok také v únoru a v březnu. Vítaná je móda 20. a 30. let minulého století. Více na luzanky.cz.

 

 


Autorka: Kristýna Kolibová

Fotografie: Archiv SVČ Lužánky 

Podobné příspěvky