Jak si užít narození děťátka a nebýt ve stresu?

Čekáte nebo plánujete v roce 2018 miminko? Lužánecké pracoviště Lata pořádá víkendové kurzy pro budoucí rodiče zaměřené zejména na praktickou zkušenost a dovednost.

Středisko volného času Lužánky nabízí volnočasové aktivity nejen dětem a rodinám s dětmi, avšak také zajímavý program pro budoucí rodiče. Na ten se zaměřuje především pracoviště Lata, které přišlo s nápadem otevřít víkendový kurz pro nastávající rodiče věnovaný praktickému nácviku péče o miminko.

„Náš kurz je jiný tím, že je zážitkový. Budoucí maminky, případně i oba rodiče, zveme mimo město, do příjemného prostředí, kde si budou moci celý víkend prakticky vyzkoušet, jaké to asi bude, až se jim miminko narodí. Kromě klasické předporodní přípravy, vedené porodní asistentkou, se budeme věnovat i praktickému nácviku pečování o miminkochování, nošení, pokládání do kočárku, přebalování, koupání… A navíc máme nachystaný malý bonusmožnost protažení při těhotenské nebo partnerské józe, aromaterapeutickou dílnu i možnost vyrobit první hračku pro miminko. Z kurzu si odnesete nejen všechny praktické dovednosti, které jsou potřeba při příchodu děťátka do rodiny, avšak propojíte je také s relaxačními aktivitami a s výletem do Moravského krasu, popisuje organizátorka kurzu Olga Fojtíková.

Na kurz mohou jet budoucí maminky s doprovodem i bez doprovodu. Přípravou k nastávajícímu rodičovství provede zkušený tým složený z porodní asistentky, laktační poradkyně, aromaterapeutky a cvičitelky jógy. 


 Co se na kurzu dozvíte?

  • Vše o porodu, šestinedělí a kojení
  • Jak dítě nosit
  • Jak dítě uspávat
  • Jak přebalovat, oblékat a koupat
  • Probereme potřebnou výbavu a kočárek

Čím je kurz jiný? Je zážitkový.

Zveme vás mimo město, do příjemného prostředí Moravského krasu, kde si oddechnete a zároveň si vyzkoušíte, jaké to asi bude, až se miminko narodí. Zvládnete praktický nácvik péče o miminko a přitom budete příjemně relaxovat.

Kurz vedou zkušené lektorky s mnohaletou praxí, porodní asistentka Jana Riedlová a laktační poradkyně Lucie Nečasová. Dále se vám bude věnovat cvičitelka těhotenské jógy Lucie Walachová a aromaterapeutka Anna Kurutová.

Krásný zážitek můžete také darovat formou poukazu. Na kurz mohou jet budoucí maminky s doprovodem i bez doprovodu – přijeďte s partnerem nebo ve dvou s kamarádkou. 

Webové stránky: lata.luzanky/lata/cekame-miminko

 Kontakty: Olga Fojtíková, 723 394 335, cekamemiminko@luzanky.cz


Text: Anna Petrželková

Fotografie: pexels.com

Podobné příspěvky