Únor a březen v Legatu

Novocirkusové představení, snižování odpadu nebo cestovatelské besedy. Na jaké aktivity kohoutovického pracoviště Legato se můžete těšit v únoru a březnu?

Představení „Cirque Capricieux“

Další novocirkusové představení se zahraničním hostem v Manéži připadne na pátek 2. března – tentokrát jsme pozvali německou profesionální artistku Sille. Těšit se můžete na mix akrobacie, kouzel, balancování na lahvích nebo tanec na laně. Bližší informace o představení se dozvíte na webu Cirkusu LeGrando.


Předváděčky našich kroužků

Cirkusu LeGrando proběhlo na konci ledna celkem pět předváděček kroužků pro rodiče. Mnohé byly interaktivní – dospělí se mohli s dětmi zúčastnit vybraných cirkusových kousků. Všichni se těšíme na dubnová představení, kdy hrajeme nejen pro rodiče, ale dopoledne také pro školy v rámci programu „Hurá do cirkusu“.


Cestovatelské besedy

Neformální cestovatelské besedy „Cestovali, poznávali a nenechali si pro sebe“ mají v kohoutovickém Legatu tradici již čtrnáct let a za tu dobu jsme obletěli doslova celý svět. V roce 2018 se společně vypravíme třeba na Madagaskar, do Vietnamu nebo do zemí Střední Ameriky. Přednášky se konají vždy ve čtvrtky v 19 hodin, vstupné je dobrovolné. Těšit se můžete na:

22.2. PACIFIC CREST TRAIL        

1.3. FINSKO    

8.3.  IZRAEL a na skok do JORDÁNSKA 

15.3. ÁZERBÁJDŽÁN   

22.3. STŘEDNÍ AMERIKU


Upcycling aneb tvořením šetříme planetu

Můžete si vyrobit různé ozdoby, dekorační i praktické předměty a dokonce i šperky z použitého nebo dokonce odpadového materiálu. Říká se tomu upcycling, což je způsob, jak snížit množství odpadu přeměnou věcí zdánlivě nepotřebných ve věci, ze kterých máme radost a které nám mohou sloužit ještě dlouhou dobu. Vyrobíte si například světýlka z plastových lžiček, mozaiku ze starých cédéček, magnety z víček nebo náušnice z petlahví…  každou středu v našem Veget klubu od 16 do 18 hodin.


Text: Konrad Heczko

Fotografie: Archiv pracoviště Legato

Podobné příspěvky