Lužánecké pracoviště Legato zve do kohoutovických filmových lázní

Víte o tom, že již druhým rokem se do Kohoutovic sjíždějí lázeňští hosté, kteří hledají uvolnění a relaxaci u filmového plátna? Někdy člověk netuší, co má přímo za domem. S probuzením jarních pramenů se otevírá již druhý ročník kohoutovických filmových lázní Springfilms, akce pro filmové znalce i nezávislé tvůrčí dobrodruhy. Místo činu je Středisko volného času Lužánky – pracoviště Legato.

Všechno zahájil filmařský příměstský tábor Jarní filmování (5. – 9. února), kde se dvanáct filmařů ve věku deset až patnáct let společně kultivovalo při práci s kamerou, střihem a tvorbě filmového scénáře.

Další filmovou událostí je sedmnáctý ročník festivalu ztřeštěných amatérských filmů s názvem Brněnský AntiOskar, který proběhne v pátek 9. března od 18 hodin a jehož součástí bude velké klání o populární filmovou sošku. Do konce února mohou mladí filmoví tvůrci přihlašovat své filmy a na začátku března potom přijít podpořit svého favorita.

 Trochu serióznější pohled na filmovou tvorbu nabízí filmový festival Jeden svět, který ve spolupráci s nadací Člověk v tísni bude následovat. Festival s lidskoprávní tématikou probíhá formou školních projekcí od 12. do 23. března. Očekáváme návštěvu více než čtyři stovky studentů ze základních a středních škol.

Všechny mladé filmaře bychom chtěli upozornit také na uzávěrku soutěže Zlaté slunce (10. března), kam se mohou přihlásit filmaři v kategoriích do patnácti let a patnáct až devatenáct let. Vyhlašovatelem soutěže je ministerstvo kultury ČR a v Brně proběhne jedno ze zemských kol. Na pracovišti Legato se sejdou tvůrci z Jihomoravského, Moravskoslezského, Zlínského kraje a kraje Vysočina. Odborná porota posoudí přihlášené filmy a doporučí postup do celonárodního kola, které se uskuteční v Blansku v červnu 2018.

A nezapomeňte přijít podpořit kohoutovické filmaře, kteří do soutěže vstoupí 14. dubna! Právě filmaři z kohoutovického Atelieru Lávka o sobě v posledním ročníku dali výrazně vědět a doufáme, že tomu tak bude i letos.


Text: Mirek Obrátil, filmový ateliér Lávka pracoviště Legato

Fotografie: Mirek Obrátil

Podobné příspěvky