Chcete porozumět psím kouskům? Přijďte do LUSKu v Lužánkách

Série pěti přednášek v listopadu a prosinci, profesionální trenérka psů Alice Pekařová a krásné prostory nových učeben v LUSKu u pracoviště Lidická. Zváni jsou majitelé a majitelky psů i každý, kdo by se chtěl o nejlepším příteli člověka dozvědět víc. Co si odnesete? Znalosti o psí řeči, o agresivním chování, o kouzlu šedých čenichů a hlavně tipy, jak správně psa trénovat. Rezervace na přednášky není nutná. Vstupné je dobrovolné, bude věnováno Psinci Studená Loučka na převýchovu a dožití psů. Psí mazlíčky prosím nechejte doma, do budovy SVČ Lužánky nesmí. Děkujeme za pochopení. Na vás se těšíme!


Kdo je přednášející Alice Pekařová?

Dlouhodobě se velmi úspěšně věnuje nápravě problémového chování psů, pomoci týraným psům a také rozvoji kognitivních schopností psů. Pravidelně se účastní workshopů špičkových světových trenérů zvířat (Gabby Harris, Alexa Capra, Ken Ramirez, Roger Abrantes, Susan Garrett a další). Kromě vlastního tréninku a práce se psy se věnuje i přednáškám. Učí dospělé i děti správně porozumět zvířatům a umět se na svět podívat jejich očima. Vede Psí školu Studená Loučka a provozuje Psinec pro nechtěné problémové psy. Momentálně má doma šestnáct vlastních psů.

Jaký přístup ve výchově psů je podle trenérky ten pravý?

Pozitivní posilování. Cílem je psa podpořit v jeho silných, dobrých stránkách a upozadit ty nežádoucí. Víc v dokumentu České televize „Psí máma„. A samozřejmě na přednáškách v Lužánkách. 

Témata a termíny přednášek v lužáneckém LUSKu na Lidické 50

Psí řeč

  • 1. listopadu v 18.30, v LUSKu

To nejdůležitější, co potřebujete znát. Jak s námi i mezi sebou psi komunikuji? Proč dochází k napadení i jinak do té doby hodnými psy? Proč jsou častými oběťmi útoku děti? Jak správně komunikovat se psem, aby nám rozuměl? Proč nevstupovat do psích konfliktů? Dělají si z nás psi legraci? Mýty o psím chování  a prostor pro dotazy. Uvidíte množství fotek a videí.

Problémové chování – agrese

  • 15. listopadu v 18.30, v LUSKu

Co je a co není agrese? Jak pracovat s agresivním psem? Je agrese získaná či vrozená? Proč je na vodítku pes agresivnější než bez něj? Množství případových studií včetně problematiky psů v útulcích i návodů, jak pracovat s extrémně agresivním psem.

 Jak správně trénovat psa

  • 22. listopadu v 18.30, v LUSKu

K čemu je dobrý trénink? A proč je potřeba vystoupit ze své komfortní zóny? Proč tresty nefungují a jak je psi vnímají? Tři předpoklady pro úspěšný trénink. Co skutečně je pro vašeho psa odměnou? Jak zajistit poslechnutí na slovo? Jak naučit a jak odnaučit? Představení moderních metod pozitivního tréninku. Co dělat, když se trénink nedaří? A čí je to chyba? Existují hloupí psi? (Ne. :-) )

Mohou psi létat?

  • 29. listopadu v 18.30, v LUSKu

Kam až se dá zajít v mentálním výcviku psa pozitivními cestami? Může pes řídit auto? Nebo dokonce letadlo? (Ano, může, a vy to uvidíte.) Co jsou jeho přirozené schopnosti a co všechno se může naučit? Jak to, že diagnostikuje rakovinu u člověka stejně přesně,  jako špičkový přístroj? A proč se ke všem těmto (etickým) výzkumům používají psi z útulků?

Kouzlo šedých čenichů

  • 6. prosince v 18.30, v LUSKu

Minuli jste v útulku kotec psa, protože byl starý? Chyba! Přednáška, která boří mýty a otevírá nové obzory. O moudrosti starých psů, o kráse šedých čenichů a andělech ve smokingu. Vyvrátíme pověru, že starého psa novým kouskům nenaučíte.  Naučím vás, jak psům prodloužit aktivní život. Mentální i fyzický. Ukážeme si, jak staří psi nacházejí smysl života.  A jak neuvěřitelně pestrý je jejich emocionální život. Kouzla? Ne. Pouze vědecky podložená fakta. I když… nechte se překvapit.

Kdo pro vás akci pořádá?

Oddělení Přírodovědy SVČ Lužánky a Psí škola a psinec Studená Loučka, kam poputuje dobrovolné vstupné. 

Máte ještě nějaké otázky? Ozvěte se pořadatelce

Marcela Zajíčková, lužánecká lektorka: zajickova@luzanky.cz, tel.: 731 528 934.


Autorka textu: Alice Pekařová, Kristýna Kolibová

Fotografie: Alice Pekařová

Podobné příspěvky