/

Tanec, při kterém se z vašeho těla stává hudební nástroj #1

Luskání, dupání, plácání a tleskání. Přesně tak vypadá specifický tanec nebo chcete-li hudební styl hry na tělo – body percussion. Nepotřebujete žádnou hudbu, tu totiž vytváříte pomocí zvuků na vaše tělo! Do nejstaršího hudebního umění na světě, které čerpá z mnoha kultur, vás zasvětí lektorka Věra Bělěhrádková. V lužáneckém pracovišti Lidická vede kroužky Africké bubnování a používá při tom také body percussion. První ze série krátkých choreografií je určená pro děti z kroužku a pro kohokoli, kdo chce zkusit něco nového. Ať vám to jde!


Přes jednoduché pohyby se díky body percussion naučíte vnímat rytmus, koordinaci různých částí těla, potrénujete paměť při opakování choreografie a hlavně se parádně zabavíte doma nebo venku na zahradě.

Co potřebujete?

Pohodlné oblečení a pevnou zem pod nohama :).

Pro koho jsou lekce určené?

Zapojit se mohou děti i dospělí, body percussion je pro všechny věkové kategorie.

Kdo předcvičuje body percussion v Lužánkách? 

Lektorka Věrka Bělehrádková, která se body percussion a různým rytmům věnuje už 15 let. Učí také tanec, přes moderní tanec, taneční divadlo, irský step a španělský tanec. Dnes se nejvíc věnuje současnému tanci jako prostředku pro osobní vývoj a růst člověka. 

K body percussion se dostala přes styl takzvaný  “sound theatre”, tedy divadlo a tvorba, ve které je vyjadřovacím prostředkem pouze zvuk a rytmus, hraný na nejrůznější každodenní předměty denního použití anebo na vlastní tělo. Inspiraci bere z momentálních nápadů a z toho, co se děje kolem. Tento styl umění lektorku baví, protože je nesmírně kreativní, zábavný a využívá obyčejných věcí k neobyčejným projevům.

Ukázka z vystoupení souboru Cyranovy boty.

V lužáneckém pracovišti Lidická učí: Africké bubnování, body percussion, kurz Tělo v tanci, taneční kroužky pro děti, založila a vede soubor Cyranovy boty, se kterým vystupuje na koncertech s africkými bubny. Máte-li například chuť vyzkoušet si hru na africké bubny a další perkuse, můžete se přihlásit na Session s africkými bubny, která probíhá jednou za měsíc. 

 

Video 1. díl: Naučte se první ze série choreografií body percussion pod vedením Věry Bělehrádkové

 


Autorka videa a lekce: Věra Bělehrádková

Autorka textu: Kristýna Kolibová

Fotografie: Pixabay.com

Podobné příspěvky