Léto s keramikou. Vyzkoušejte kurzy modelování a točení

Léto nepatří jen dětem a táborům, v Lužánkách se mohou realizovat i dospělí na tvořivých kurzech. Jeden červnový víkend můžete strávit modelováním a dekorováním keramické hlíny v lužáneckém pracovišti Lata v Žabovřeskách. Na Lesné bude na konci července už tradiční intenzivní kurz Točení pro začátečníky i pokročilé, kde si na hrnčířském kruhu vymodelujete třeba hrnek, talíř nebo vázu.


Keramický workshop 2021 – zkusíte si dekor engobami

Jedná se o víkendovou dílnu zaměřenou na modelování z keramické hlíny a její dekorování. Inspirací bude lektorem připravená stručná prezentace současného umění a designu. Během dvou dnů si účastníci vytvoří jednoduchou nádobu, objekt nebo plastiku dle vlastního návrhu.

Svá díla budou účastníci dekorovat engobami – barvami, které se nanášejí na zavadlý kožovitý střep před výpalem. Výhodou engob je, že se měkký povrch dál dotvářet např. vyrýváním, otiskováním nebo proškrabáváním a díky tomu vznikne originální design. Za asistence zkušeného lektora je dílna vhodná jak pro začátečníky, tak i pro pokročilé keramiky. Přijďte si vyzkoušet tuto originální tvorbu i vy!


Točení – modelování a tvoření na hrnčířském kruhu

Třídenní kurz, kde se naučíte pracovat s keramickou hlínou, vyzkoušíte si točení na hrnčířském kruhu, vymodelujete si své originální kousky třeba do kuchyně a zdokonalíte se v dekoračních technikách. Kurz je určený pro začínající i pokročilé točíře. Jak to v kurzu probíhá, se dočtete v reportáži na vlastní kůži.

 

A jak se kurz líbil točířkám, které jej absolvovaly minulý rok?


Text: Kristýna Kolibová a vedoucí kurzů

Video: Jolana Breitenbacherová

Fotografie: Marie Krajná a archiv SVČ Lužánky

Podobné příspěvky