O Vánocích zkuste drátenictví nebo upečte makronky

K Vánocům tradičně patří třpytivé ozdoby, čerstvě upečené dobroty a vlastnoručně vyrobené dárky. Středisko volného času Lužánky nabízí v prosinci celou řadu vánočních akcí a dílen pro děti i dospělé. Zkusíte drátenictví, ozdoby z perliček, anebo letos místo perníčků upečete makronky? 

Drátenická, andělská nebo čtenářská dílna

Drátenictví je starobylá řemeslná technika, kterou si zájemci budou moci vyzkoušet na lužáneckém pracovišti Lidická 3. prosince. V dílně si technikou jemného drátování v kombinaci se sklem a skleněnými korálky zhotoví sadu originálních vánočních ozdob, které se budou hezky vyjímat na každém vánočním stromečku.

Tvořit a vyrábět se však bude také na dalších pracovištích. Maminky z klubů bohunického pracoviště Lány si mohou 1. prosince pod vedením zkušené aranžérky vyrobit  dekorativní vánoční svícen a pracoviště Linka si na 7. prosince přichystalo andělskou dílnu pro děti i dospělé. Adventní čas zakončí vánoční čtenářskou dílnou také pracoviště Lata v Žabovřeskách  a tvořivými dílnami zase pracoviště Lyska v Novém Lískovci.

Perníčky nebo makronky?

Další program potěší také pekaře a cukráře. Na pracovišti Labyrint v Bohunicích si mohou 3. prosince upéct a nazdobit perníčky, na pracovišti Lidická si zase vyzkoušet křehkost a nadýchanost francouzských makronek 10. prosince na cukrářské dílně.

Návrat k tradičním ozdobám nabízí také kurz vánočních ozdob z foukaných perel z Proniklé v Podkrkonoší 16. prosince na Lidické. Kdo by se nechtěl vrátit do časů našich babiček a oživit tak pomalu zapomínané kouzlo tradičních vánočních ozdob?


Text: Anna Petrželková

Fotografie: Archiv SVČ Lužánky

Podobné příspěvky