/

Březen: do kurzů, divadla, na filmy a ples vlezem

Kulináři, kutilové i pedagogové nebudou vědět, kam v březnu dřív skočit. V Lužánkách jsou pro ně připravené vymazlené kurzy! A první dubnový víkend bude přát tvoření, loutkám, amatérskému divadlu a přípravám na jaro. Připravte se i vy a přihlaste se na aktivity pro rodiny s dětmi nebo jen pro dospělé!


Březen odstartuje přehlídka ztřeštěných filmů, čtenářská dílna a taneční battle
Lužánecké pracoviště Legato vás zve na filmový večer Brněnský AntiOskar! Čeká vás přehlídka ztřeštěných amatérských snímků, které udiví i pobaví. Součástí je i vyhlašování cen, třeba za Nejulítlejší film. Přijďte si užít Brněnského AntiOskara v pátek 3. března od 19 hodin v Legatu v Kohoutovicích! 
 
 

10. 3. Odpoledne s pohádkou
Tentokrát si v lužáneckém pracovišti Lata užijete Neuvěřitelný příběh o obrovské hrušce, který vás zavede do přímořského městečka Sluníčkova za kocourem Macíkem a slonem Sebastiánem, kterým na zahradě vyrostla obrovská hruška. Velká, jako dům, ve kterém by mohli bydlet, nebo jako loď, ve které by mohli plout hledat Tajemný ostrov. A my poplujeme samozřejmě s nimi. A určitě to bude cesta plná legrace, napínavého dobrodružství i odpočinkového pohupování na vlnkách pěkného příběhu. Během programu se budou střídat pohybové i klidové aktivity, které budou zaměřeny na rozvoj předčtenářských dovedností.

25. 3. Salesbattle
Salesbattle v Brně volume 3., přidáš se? Endrewstyle, Kufa nebo Jake. Vybraná taneční společnost v porotě a tvoje příležitost zapojit se jako účastník nebo divák. Chceš tančit? Přihlas se přes e-mail battle@salesko.cz. A všichni dorazte vytvořit topovou atmosféru v sobotu 25. března do Salesko v Líšni. Více v události.

 

Kurzy v březnu

19. 3. Indická kuchyně
Naučte se na kulinářském kurzu v lužáneckém pracovišti Louka na Vinohradech připravit chutné indické menu, kde nebude chybět polévka ajurvédská Kičadi, chlebové placky a máslové kuře Murgh Makhani.

22. 3. Učitel v hlavní roli
Jak udržet pozornost žáků, zaujmout je a předat nezbytné poznatky? Na akreditovaném kurzu pro pedagogy a pedagožky v lužáneckém pracovišti Legato v Kohoutovicích se to dozvíte.

25. 3. Janova dílna
Jednodenní kurz v dílně v LUSKu v lužáneckém pracovišti Lidická, kde si začátečníci i pokročilí vyrobí ze dřeva nadzemní záhony, květinovou stěnu a další doplňky na zahradu, balkon nebo terasu.

26. 3. Kurz sushi
Jak správně umotat sushi? Jaké potřebujete suroviny, jak a s čím se jí oblíbená pochoutka z Japonska? Hravě se to naučíte na kurzu pro začátečníky v lužáneckém pracovišti Louka na Vinohradech.

29. 3. Být či nebýt
Akreditovaný kurz pro pedagogy a pedagožky se zaměřením na vztahy mezi učiteli a žáky i mezi spolužáky navzájem. Podpora takzvaného wellbeingu ve třídách přes dramatickou výchovu na jednodenním kurzu v lužáneckém pracovišti Legato v Kohoutovicích.

Akce první dubnový víkend
31. 3.-2. 4. Špíl-berg 2023
Už po devatenácté se v Brně v Divadle CO.LABS na Kounicové bude pořádat divadelní Festival Špíl-berg, který sdružuje krajská kola postupových přehlídek Mladá scéna, Šrámkův Písek a Wolkrův Prostějov. Tedy setkání neprofesionálních divadelních souborů a sólových recitátorů, kde je zvána nejen odborná porota, ale také veřejnost. Program se připravuje. Více najdete na webu. Rezervace není potřeba a vstupné je dobrovolné.
 

1. 4. Swingový ples
Roztočte to na Swingovém plese ve stylu 20. a 30. let minulého století! K tanci a poslechu vám bude hrát největší moravský big band Jazz Archiv v lužáneckém pracovišti Lidická. Vstupenky jsou v předprodeji.
 

1. 4. Loutka v Brně 2023
Amatérští loutkáři se sejdou v Brně v lužáneckém pracovišti Legato v Kohoutovicích! Chystají soutěžní inscenace především pro děti a ukázku loutkového umění na workshopech pro veřejnost. Zvány jsou celé rodiny s dětmi od 2 let. Rezervace není potřeba a vstupné je dobrovolné.
 

2. 4. Kreativní den v Rukodělném ateliéru
Tvořivá neděle jako stvořená pro výrobu přírodní kosmetiky, barefoot sandálů nebo ptáčka z muránského skla. Na workshopy jsou zváni dospělí a náctiletí od 14 let, a to do lužáneckého pracoviště v centru Brna na Solniční. Na kurzy je nutná rezervace. Více také na kreativniden.luzanky.cz.
 
 
Přivítejte jaro na Lesné! Pro rodiny s dětmi budou připravené tvořivé dílny, zvyky nebo tradiční pálení Morany. Podrobný program aktivit se právě ladí. 
 

Autorka: Kristýna Kolibová
Fotografie: Archiv SVČ Lužánky

Podobné příspěvky