Scrapbookový ateliér, dětský sbor nebo meditace pohybem: nové kroužky SVČ Lužánky

Středisko volného času Lužánky nabízí mnoho aktivit pro širokou veřejnost a snaží se mít otevřené dveře pro všechny věkové kategorie. V letošním školním roce Lužánky otevřely pro děti, dospělé i seniory širokou škálu nových kroužku a kurzů nejrůznějšího zaměření – od hudebních, výtvarných a pohybových, až po kurzy pro rodiče s dětmi.


Kromě klasických pravidelných kroužků jako jsou například keramické a výtvarné dílny, kurzy šití či malby na hedvábí, šachový kroužek, jóga, anebo nejrůznější cvičení a kurzy pro nastávající maminky, nabízí SVČ Lužánky také netradiční kroužky, jednorázové víkendové kurzy, otevřené víkendové ateliéry a dílny, tábory pro rodiče s dětmi či aktivity pro celou rodinu.

V nabídce se najdou i takové novinky jako je například víkendový kurz pro nastávající rodiče plný praktických rad, kde tatínci vlastnoručně vyrobí svému budoucímu potomkovi hračku a maminky si namíchají vlastní těhotenskou vůni. Další novinkou je dětský sbor v Bystrci, který bude od října probíhat poprvé nebo zajímavý kurz Meditace pohybem aneb tancem ke svému nitru, který vede lektorka Hana Josefína Hledíková.

Lužánecké pracoviště Lyska si na nový školní rok připravilo zajímavé výtvarné kroužky pod vedením zkušené lektorky Radky Rubešové, která se nebojí tvoření z neobvyklých materiálů. Pokud vás baví netradiční omalovánky, můžete se přihlásit do výtvarného kroužku zaměřeného na tvorbu mandal s názvem Mandalohraní, výrobu osobitých alb a deníků zase můžete zkusit v atraktivním Scrapbookovém ateliéru. 

V Lužánkách jsou však i jiné kroužky, stále čekající na malé zájemce. Pokud se chcete stát badatelem a vědcem, můžete zkusit kroužek Malých badatelů, triky s yoyem se naučíte v kroužku Yoyo, novinářem se stanete v Novinářském kroužku a záchranářem třeba v kroužku Malých záchranářů. 

Středisko volného času Lužánky se nachází na deseti pracovištích v Brně a okolí, malí i velcí zájemci si tak mohou kroužek vybrat nejen podle zaměření, ale také podle dostupnosti od svého bydliště. Podívejte se na naši nabídku na www.luzanky.cz.


Text: Anna Petrželková

Fotografie: Archiv Radky Rubešové z pracoviště Lyska

Podobné příspěvky