Polybus vyjede na tři podzimní akce v Brně

Pojízdný polytechnický kabinet neboli Polybus vzdělává a baví děti nejen na základních a mateřských školách, v říjnu a listopadu se s ním setká také široká veřejnost. Na Ekofilmu Brno, Maker Faire Brno a Bastlfestu. Děti i dospělí si tak vyzkouší řemeslo na vlastní kůži pod dohledem lužáneckých lektorek a lektorů. Projekt Polybus realizuje SVČ Lužánky v rámci mezinárodního projektu EduSTEM.


Polybus přivezl za rok a půl své existence polytechnické dílny do více než padesáti škol a školek po celém Jihomoravském kraji, kde lužánečtí lektoři rozvíjeli technické myšlení a podnikavost u více než tří tisíců dětí a šedesáti pedagogů. Malí i velcí účastníci nejvíce oceňují práci na konkrétním projektu a hmatatelný výrobek ze dřeva nebo jiných materiálů.

 

Pro většinu dětí byla zatím nejzajímavější práce s reálnou pilkou a pilníkem. Samozřejmě je baví také práce se stojanovou vrtačkou, pájkou do dřeva, výřez lupénkovou pilkou a  pájení elektrických obvodů. Připravujeme i termotisk pomocí termolisu,” zmínila metodička a lužánecká lektorka Miroslava Dančáková.

 

Vedle praktických zkušeností předávají lektoři také teoretické znalosti například o recyklaci, lesním hospodářství, řemeslech nebo o elektronice. I na to se zaměří na chystaných akcích.

V otevřené dílně na Ekofilmu Brno se budeme věnovat upcyclingu a práci s přírodními materiály, která je vhodná pro nejmenší děti a školáky. Na Maker Faire Brno a Bastlfest připravujeme vypalování dřevěné krájecí podložky pomocí pyrografiky, gravírování skleněných kořenek i oblíbené deníčky s dřevěnými deskami,” doplnila Dančáková.

 

Zda jsou dílny pro veřejnost otevřené, nebo je nutné se na ně přihlásit, se zájemci dozví na webových stránkách pořádajících akcí. Více o Polybusu najdete na webu.

Přehled podzimních akcí s Polybusem


Autorka: Kristýna Kolibová, Miroslava Dančáková

Fotografie: Archiv SVČ Lužánky

Podobné příspěvky