Byla, je a bude to pořádná jízda. SVČ Lužánky vypluly do 70. sezóny

Co mají společného námořníci a Lužánečtí? Nejen modrou barvu, kterou mají námořníci na úborech a Lužánky v logu, ale především nespoutanost, veselost a stálou potřebu vyplouvat za hranice možností. Plnou parou vpřed vyrazila také banda ze SVČ Lužánky, která na Brněnské přehradě odstartovala 70. sezónu. Nechyběla plavba na parníku a přijímací rituál nových zaměstnanců. První mise jubilejního ročníku splněna na výbornou. A co bude dál?


Lužánecká posádka v námořnických šatech, k tomu spousta dobrot, sportovních radovánek a pár hodin na parníku. Neuvěřitelné už sedmdesáté výročí zahájilo Středisko volného času Lužánky na začátku září stylově na Brněnské přehradě. „Přeji nám všem, středisku, návštěvníkům, klientům, kolegyním a kolegům, abychom si tuto sezónu vychutnali plnými doušky. Bude lahodná, krásná, svěží, plná radosti, fantazie a dobrodružství, protože přesně tak si ji společně namícháme,“ popřál k sedmdesátce ředitel SVČ Lužánek Milan Appel.

Součástí plavby byl i přijímací rituál pro nové zaměstnance. Někteří zakusili na vlastní kůži pokus s gilotinou, jiní se stali na chvíli akrobaty a další zase fakíry. Inu, cirkusová parta z Legranda, která se do zasvěcování „zelenáčů“ zapojila, se nezapře. Všichni nováčci však vyvázli živi, zdrávi a hlavně přijati mezi ostatní Lužánecké.

Symbolické vyplutí na parníku byl však jen začátek, pořádná jízda Lužánky teprve čeká! Do celoročních oslav se už brzy zapojí veřejnost, město Brno i zřizovatel Jihomoravský kraj. Až do konce září jezdí po Brně galerijní tramvajvýstavou dobových fotografií „Tehdy i teď, pořád s vámi“. Nejstarší volnočasové středisko v České republice připravuje také mobilní aplikaci Hru po Brně, dále Projekty pro Brno, které zvelebí město a které si Brňané sami odhlasují. A na závěr jubilejní sezóny chystají Lužánky překvapení v centru Brna. Více informací na luzanky.cz/70-sezona.


Autorka: Kristýna Kolibová

Foto: Haňule fotočůčo

Podobné příspěvky