Domů Novinky Adventní „strom přání“ na lužáneckém pracovišti Lesná měl úspěch. Lidé nadělili desítky dárků seniorům

Adventní „strom přání“ na lužáneckém pracovišti Lesná měl úspěch. Lidé nadělili desítky dárků seniorům

14.1.2019

Spokojenost, nadšení i radost z nezištné pomoci. Takové byly Vánoce 2018 v lužáneckém pracovišti na Lesné. Vedle tradičních vánočních akcí, kde se opět tvořily adventní věnce, ozdoby, cukroví a rozdávala se mikulášská nadílka, totiž vyrostl i „strom přání“. Návštěvníci SVČ Lužánky na Lesné si tak mohli vybrat z desítek obálek s tipy na dárky pro klienty z Domova pro seniory na Okružní ulici. A výsledek? Senioři dostali na Vánoce spousty dárků, které jim zlepší trávení volného času nebo jej využijí při rukodělných dílnách.


Na začátku byl prostý zájem pomoci potřebným v adventním období. Proto se lužánecké pracoviště Lesná spojilo s Domovem pro seniory v Okružní ulici a společně vymysleli „strom přání“, který umístili na Lesné.

A zájem udělat seniorům radost byl ohromný. V průběhu adventu si lidé rozebrali všechny lístečky a zhruba osm desítek dárků zakoupili, zabalili a přinesli na recepci lužáneckého pracoviště. Všechna splněná přání pak Lužánečtí odnesli do Domova pro seniory, aby na štědrý den rozzářila spoustu vděčných tváří.

 

„Ergoterapeutky jsou nadšené a klienti také. Ti už v Domově luští a vybarvují ostošest,“ radovala se z vánočních dárků sociální pracovnice Domova pro seniory Mgr. Marie Přidalová.

Děkujeme všem, kteří se zapojili do tohoto projektu, a udělali tak radost druhým i sobě – v Domově pro seniory v Okružní ulici i v lužáneckém pracovišti na Lesné. Ať nás radost z pomoci druhým naplňuje nejen o svátcích!


Autorky: Kristýna Kolibová
Fotografie: Mgr. Marie Přidalová,
sociální pracovnice Domova pro seniory v Okružní ulici

Print Friendly, PDF & Email

Mohlo by vás také zajímat