Setkání s poezií a divadlem

Celostátní postupová recitační přehlídka pro žáky základních škol „Dětská scéna 2018“se jako tradičně i letos konala v lužáneckém Labyrintu. Zúčastnilo se jí kolem dvou stovek recitátorů z Brna a okolí, avšak do celostátního kola postoupilo jen pár vybraných. Podívejte se na fotky z přehlídky!

Ve spolupráci s Centrem divadelních a tanečních aktivit z Lužánek a také s Ateliérem divadlo a výchova z DIFA JAMU jsme uspořádali nejprve přednesovou část městské přehlídky ve dnech 8. a 9. března, které se zúčastnilo 74 recitátorů ve čtyřech věkových kategoriích. V krajském kole jsme potom přivítali 68 nejlepších přednašečů z celého Jihomoravského kraje ve dnech 19. a 20. dubna. Na celostátní přehlídku, která se bude v červnu konat ve Svitavách, poslal lektorský sbor pět velmi šikovných dětí.


Následně také v rámci „Dětské scény“, proběhl 21. dubna v Labyrintu den plný divadel, workshopů a diskusí. Doporučení k účasti na celostátní přehlídku dostaly od lektorů dva divadelní soubory.

Děkujeme všem výše zmíněným, kteří s námi spolupracovali a pomohli nám tak vytvořit příjemnou, tvůrčí atmosféru a bezproblémový průběh celé přehlídky. Tato akce má celostátní dosah a je velmi významnou součástí naší práce v Labyrintu a dostává tak do povědomí nejen městskou část Brno–Bohunice, ale také Středisko volného času Lužánky.


Text: MgA. Emilie Machálková

Fotografie: Petr David

Podobné příspěvky