Přivítejte jaro tvořivě, se zvířátky a s čarodějnicemi

Duben v Lužánkách? Pestrobarevný, hravý a dobrodružný! O Velikonocích si užijete tematické dílny, zvyky a poradujete se se zvířátky. Den Země oslavíte na interaktivní trase Bílovický Hovnivál, recyklo-tvořením a pečením. A čarodějnice budou dovádět u ohně dokonce na čtyřech místech v Brně! Navíc zahajují sezónu v Lanovém centru PROUD Brno a na Minigolfu Liška. Přijďte s celou rodinou!

Velikonoce

Jak a kde si uplést pomlázku, originálně nabarvit vajíčko, vyrobit klapačky, pomazlit se se zvířátky a zahrát spoustu her, které bavily už naše předky? Na velikonočních akcích na Lesné 3. dubna a na Lidické 14. dubna. Nebude chybět vynášení Moreny, říkanky, hádanky a další zvyky, které k loučení se zimou a naopak vítání jara patří. 
 

Velikonoční prázdniny

Mají vaše děti program na velikonoční prázdniny, které vychází na čtvrtek 14. dubna? Pokud vyrazí na Lány v Bohunicích, o zábavu bude postaráno. Velikonoční tvoření, návštěva brněnské hvězdárny, výroba dračího vejce a dovádění s kamarády ve věku od 7 do 12 let. Který příměstský tábor vyberete?
 

Den Země

Svátek Země připomíná, jak a proč bychom se měli starat o naši planetu. Oslavte jej s Lužánkami tvořivě a poučně 19. dubna v Novém Lískovci v parku Delfínek a na interaktivní trase v Bílovicích nad Svitavou, která začne 22 dubna. Právě Bílovický Hovnivál vás zve do Kouzelnické akademie, kde s dětmi pomůžete uzdravit Matku Zemi. Ke hře si stáhněte lužáneckou aplikaci LApka.
 

Čarodějnické rejdění

Jak se koncem dubna vyhnout čarodějnici, když je měsíc v úplňku a opět je tu Filipojakubská noc? Jen těžko, chystá se nespočet sletů. Ale bez obav! Prý si stačí opatřit květ kapradí a čarodějnice nad vámi ztrácí kouzelnou moc. Odborníci taky radí: Máte vyhráno, když se čarodějnice dobře zabaví! A o to se Lužánky rády postarají čtyřikrát jinak: 25. dubna netradičně s koloběžkami na hřišti u Walfdorské základní školy, tradičně s táborákem 29. dubna v Bohunicích na Lánech a ve stejný den i s Latou na náměstí Svornosti, 30. dubna se bude dovádět v Novém Lískovci v parku Plachty s Lyskou.
 

Lanové centrum PROUD Brno a Minigolf Liška zahajují sezónu

Skočte do veselého období po laně a s Liškou Bystrouškou. Na Lesné se na vás těší instruktorky a instruktoři jak v „Lanáči„, tak na týmové hře Arrow game. V Bílovicích nad Svitavou se probouzí zvířátka na zážitkovém minigolfu, kde jsou připravené i outdorové hry a lukostřelba.
 

Tvořivé balíčky

Kutilem a kutilkou se můžete stát i v pohodlí domova. Materiál s podrobnými návody a tipy na originální dárky najdete na lužáneckém e-shopu.


Autorka: Kristýna Kolibová

Fotografie: Archiv SVČ Lužánky

Podobné příspěvky