Jak zatočit s jarní únavou? Načerpejte sílu a energii na józe

Osvěžení, posílení a protažení celého těla, odpoutání od každodenních stresů a povinností, vyrovnanost a vnitřní pohoda, chvilka jen pro sebe. A jak působí jóga na vás? Anebo s tímto komplexním cvičením nemáte žádné zkušenosti? Udělejte něco pro své zdraví a přijďte si zacvičit na nové lekce dvou sympatických lektorek Veroniky a Venduly. V centru Brna na Solniční si můžete vybrat z dopoledních i podvečerních kurzů, pro začátečníky i pokročilé.

Týden nastartujete s jemnou hathajógou a v půlce týdne dobijte baterky energetizující lekcí. 
Těší se na vás Vendula Ševčíková
 

Podvečerní jemná hathajóga

  • Pondělí 18.30-20.00
  • Solniční 12, Brno
  • Přihlášení zde.
Podvečerní praxe nabídne odpoutání se od denního shonu, uvolnění napětí i stresu a celkové zpomalení. Budete se zabývat očistnými technikami pránájámy, ásanovou praxi klasické hathajógy a uvolňujícími technikami relaxací. Necháte se inspirovat čakra jógou a unášet na vlnách svého vědomí k sobě samým. Lekce jsou určeny jak začátečníkům, tak mírně pokročilým. Předchozí zkušenosti nebo konkrétní fyzická zdatnost nejsou potřeba.
 

Dopolední energetizující hathajóga

  • Čtvrtek 10.30-12.00
  • Solniční 12, Brno
  • Přihlášení zde.

Dopolední lekce hathajógy má za cíl procvičit a aktivizovat tělo i mysl. Celé tělo společně protáhneme při pozdravech slunce, budeme se zabývat energetizujícími technikami pránájámy, obrátíme pozornost dovnitř pomocí ásanové praxe a nakonec uvolníme mysl a odpoutáme smysly pomocí relaxace. Lekce jsou určeny jak pro úplné začátečníky, tak pro mírně pokročilé jogíny. Máte -li chuť načerpat energii, protáhnout tělo a uvolnit mysl, tato lekce čeká právě na vás!

Jak se lektorka Vendula Ševčíková dostala k józe a jak ji vnímá?

Jógu jsem začala cvičit v dětství, kdy mě jako roztěkané a neklidné dítě přitáhly techniky relaxace. Přivedly mě k obratu dovnitř, do sebe a ticha. Později jsem se však vydala cestou ven, do světa a na nějakou dobu vyměnila jógu za sport, tanec, divadlo a výtvarnou tvorbu. K józe jsem se pak intenzivněji vrátila na univerzitě a od té doby cvičím a jsem opět na cestě do nitra, k sobě.

Po rodičovské karmajóze jsem si splnila svůj sen a stala se cvičitelkou jógy. Učím děti, seniory i aktivní dospělé. Věřím, že jóga má každému co nabídnout bez ohledu na věk, pohlaví nebo fyzickou zdatnost. Kromě hathajógy se inspiruji Iyengarovou jógou, vinjása flow jógou a čakra jógou. Mám ráda, když cvičení plyne a mysl se tak může odpoutat a splynout s tím, co nás přesahuje a zároveň všechny spojuje. Jógu vnímám jako spirituální cestu, která začíná bdělou pozorností koncentrovanou na tělo, dech a mysl a poté přesahuje tuto pozornost k vědomí pravé podstaty sebe sama.

 

Začátečníci jsou vítáni i ve čtvrtek v podvečer u Veroniky Karáskové

Hathajóga s Veronikou – začátečníci

  • Čtvrtek 19.00-20.30
  • Solniční 12, Brno
  • Přihlášení zde.

Lekce jógy vycházející z Pataňdžaliho osmidílné stezky. Těšit se můžete na přípravná cvičení, ásany, dechová cvičení a relaxace. Plný jógový dech, citlivá a laskavá praxe jógy nás učí naslouchat svému tělu, být v přítomném okamžiku a přináší mnoho blahodárných účinků: příjemné protažení a aktivace těla, postupné osvojení správných pohybových vzorců, zklidnění mysli a mnohé další.


Autorky textu: Kristýna Kolibová, Vendula Ševčíková, Veronika Karásková

Fotografie: Vendula Ševčíková

Podobné příspěvky