Lužánky roztančily Moravské náměstí

Víc než stovka lužáneckých zaměstnanců a dětí připravila pro Brno překvapení. Včera odpoledne na Moravském náměstí u sochy markraběte Jošta předvedli takzvaný taneční flashmob. Středisko volného času Lužánky tak ukončilo celoroční oslavy jubilejní 70. sezóny. Na programu bylo i vyhlášení projektů Lužánky pro Brno, které se zrealizují za finanční podpory Statutárního města Brna. Zvítězila lanová dráha pro nejmenší, týmová plošina, výukový altán a sdílená polytechnická dílna.


     Brňané včera na Moravském náměstí zažili nečekanou podívanou. Před sochou Jošta zastavila v 16 hodin tramvaj a z ní vyskočila mladá dvojice, která začala tančit na rytmy electro swingu. Postupně se k nim přidávali další, na první pohled jen kolemjdoucí, až se ve velkém kruhu držely za ruce desítky zaměstnanců SVČ Lužánky, včetně dětí z tanečních kroužků. Na závěr tanečního flashmobu ukázali známý řecký tanec Sirtaki.

     „I když SVČ Lužánky slaví už 70. sezónu, nejsme žádní staříci. Chceme být organizace mladá, pohodová, plná energie a optimismu.  Přizvali jsme si ke spolupráci i DPMB, který letos slaví 150 let od prvního vyjetí koňkou, a jak je vidět, jsou také stále v dobré kondici,“ popsala taneční flashmob koordinátorka oslav 70. výročí SVČ Lužánky Milena Bogdálková.

Brňané rozhodli, chceme atrakce pro malé děti, výukový altán a sdílenou dílnu

     Součástí závěrečných oslav bylo i vyhodnocení hlasování pro projekty, které navrhli lužánečtí zaměstnanci, aby zpestřili využití volného času v Brně. O vítězných projektech rozhodovali od listopadu minulého roku účastníci lužánecké mobilní aplikace LApka, na jejichž realizaci věnovalo město Brno téměř půl milionu korun. Největší počet hlasů získala lanová dráha pro nejmenší a týmová plošina, které vzniknou v Lanovém centru Proud na Lesné, také venkovní posezení a výukový altán na pracovišti Louka ve Vinohradech a sdílená polytechnická dílna na Lesné.

     „Mám radost, že můžeme rozšířit nabídku pro malé děti i dospělé. V minulosti jsme lanovou dráhu i týmovou plošinu měli, vracíme se tak k osvědčeným a oblíbeným atrakcím,“ zmínil vedoucí Lanového centra Proud v Brně na Lesné Lukáš Sedliský, který je autorem vítězných projektů.

     Po oslavách lužáneckého výročí se lidé mohou těšit nejen z projektů, ale také z hravé mobilní aplikace, která zájemce provede po sedmi trasách po Brně a ukáže známá i dosud neobjevená zákoutí. Školní rok 2018/2019 byl pro SVČ Lužánky už sedmdesátý, ale jak je vidět, do důchodu se tato volnočasová organizace rozhodně nechystá.


Autorka: Kristýna Kolibová

Fotografie: Děti z fotografického kroužku pod vedením Petra Žáka

Video: Jolana Breitenbacherová

Podobné příspěvky