Lužánky roztančily Moravské náměstí

Víc než stovka lužáneckých zaměstnanců a dětí připravila pro Brno překvapení. Včera odpoledne na Moravském náměstí u sochy markraběte Jošta předvedli takzvaný taneční flashmob. Středisko volného času Lužánky tak ukončilo celoroční oslavy jubilejní 70. sezóny. Na programu bylo i vyhlášení projektů Lužánky pro Brno, které se zrealizují za finanční podpory Statutárního města Brna. Zvítězila lanová dráha pro nejmenší, týmová plošina, výukový altánsdílená polytechnická dílna.


     Brňané včera na Moravském náměstí zažili nečekanou podívanou. Před sochou Jošta zastavila v 16 hodin tramvaj a z ní vyskočila mladá dvojice, která začala tančit na rytmy electro swingu. Postupně se k nim přidávali další, na první pohled jen kolemjdoucí, až se ve velkém kruhu držely za ruce desítky zaměstnanců SVČ Lužánky, včetně dětí z tanečních kroužků. Na závěr tanečního flashmobu ukázali známý řecký tanec Sirtaki.

     „I když SVČ Lužánky slaví už 70. sezónu, nejsme žádní staříci. Chceme být organizace mladá, pohodová, plná energie a optimismu.  Přizvali jsme si ke spolupráci i DPMB, který letos slaví 150 let od prvního vyjetí koňkou, a jak je vidět, jsou také stále v dobré kondici,“ popsala taneční flashmob koordinátorka oslav 70. výročí SVČ Lužánky Milena Bogdálková.

Brňané rozhodli, chceme atrakce pro malé děti, výukový altán a sdílenou dílnu

     Součástí závěrečných oslav bylo i vyhodnocení hlasování pro projekty, které navrhli lužánečtí zaměstnanci, aby zpestřili využití volného času v Brně. O vítězných projektech rozhodovali od listopadu minulého roku účastníci lužánecké mobilní aplikace LApka, na jejichž realizaci věnovalo město Brno téměř půl milionu korun. Největší počet hlasů získala lanová dráha pro nejmenší a týmová plošina, které vzniknou v Lanovém centru Proud na Lesné, také venkovní posezení a výukový altán na pracovišti Louka ve Vinohradech a sdílená polytechnická dílna na Lesné.

     „Mám radost, že můžeme rozšířit nabídku pro malé děti i dospělé. V minulosti jsme lanovou dráhu i týmovou plošinu měli, vracíme se tak k osvědčeným a oblíbeným atrakcím,“ zmínil vedoucí Lanového centra Proud v Brně na Lesné Lukáš Sedliský, který je autorem vítězných projektů.

     Po oslavách lužáneckého výročí se lidé mohou těšit nejen z projektů, ale také z hravé mobilní aplikace, která zájemce provede po sedmi trasách po Brně a ukáže známá i dosud neobjevená zákoutí. Školní rok 2018/2019 byl pro SVČ Lužánky už sedmdesátý, ale jak je vidět, do důchodu se tato volnočasová organizace rozhodně nechystá.


Autorka: Kristýna Kolibová

Fotografie: Děti z fotografického kroužku pod vedením Petra Žáka

Video: Jolana Breitenbacherová

Podobné příspěvky