Jarní akce a prázdniny v dubnu

Tradice, lidová tvořivost, oslavy jara a přírody, spousta dobrot a zábavy. Přijďte si v dubnu zaskotačit s celou rodinou, užít si zvyklosti známé a objevovat dosud nepoznané do Střediska volného času Lužánky. Na sedmi lužáneckých pracovištích se chystají hravé Velikonoce, Den Země a na konci měsíce nemohou chybět čarodějnice.


Velikonoce

Vynést Mařenu nebo také Morenu, uplést pomlázku, vyrobit bezovou píšťalku, nabarvit kraslice, připravit dekorace, upéct beránka a jidáše, poradovat se s oslíky, králíky nebo kuřátky… Tradiční vítání jara a velikonoční veselí se vším všudy se chystá 7. dubna na Lesné a 18. dubna na Lidické. Tvořivé dílny, kde si vyrobíte krásné velikonoční dekorace a vymalujete vajíčka, pro vás připravují 6. dubna na Latě, 15. dubna na Lince i na Lišce a 18. dubna si můžete vyzkoušet i street art na Lišce.

O Velikonocích si děti užijí i den prázdnin. Na zelený čtvrtek 18. dubna si proto můžete vybrat ze čtyř příměstských táborů.

Den Země

Svátek Země připomíná, jak a proč bychom se měli starat o naši planetu. Oslavte jej s Lužánkami tvořivě a poučně na Lišce 22. dubna, Lysce 25. dubna a Lince 26. dubna. Čeká vás recykl art, pečení dalamánků, bylinky, zvířátka a ekologicky laděná šifrovací hra Bílovický Hovnivál. Zatočíte se Sucholotry, Vedromory a Stínokrady, tedy vyrazíte do boje proti suchu a vedru, který poslední léta sužuje náš kraj.

 

Čarodějnické rejdění

Jak se koncem dubna vyhnout čarodějnici, když je měsíc v úplňku a opět je tu Filipojakubská noc? Jen těžko, chystá se nespočet sletů. Ale bez obav! Prý si stačí opatřit květ kapradí a čarodějnice nad vámi ztrácí kouzelnou moc. Odborníci taky radí: Máte vyhráno, když se čarodějnice dobře zabaví! A o to se Lužánky rády postarají na Latě 26. 29. dubna, na Lánech 29. dubna Lysce 30. dubna.


Autorka: Kristýna Kolibová

Fotografie: Archiv SVČ Lužánky 

Podobné příspěvky