Se Světýlky do pohádky

Kdo by neznal jednu z nejpopulárnějších pohádek o hodné a milé Popelce, vydané napospas zlé Maceše a její dceři Doře? Nechte se na letošních Světýlkách v neděli 4. listopadu od 16:30 do 19 hodin ve Wilsonově lese vtáhnout do okouzlujícího příběhu o třech zázračných oříšcích, ve kterých Popelka najde vše potřebné pro účast na tradičním královském plese.


Jako každoročně pořádá i letos pracoviště SVČ Lužánky – Lata tajuplné Světýlkové putování s lampiony, tentokrát na motivy tradiční pohádky Tři oříšky pro Popelku. Program bude tak jako každý rok nabitý pohádkovou atmosférou: „Přijďte se setkat s Juráškem, zatančit si na plese a vyzkoušet si Popelčin střevíček. Třeba zrovna vám padne jako ulitý,“ láká návštěvníky jedna z organizátorek Lucie Řičánková.

Tradiční akce Světýlka proběhne letos již popatnácté. „Při svém vzniku před patnácti lety jsme chtěli navázat na přerušenou tradici Martinských průvodů se světly, nabídnout netradiční čas i prostředí pro trávení víkendového podvečera pro celé rodiny. Letos popáté k tomu využíváme romantické atmosféry večerního Wilsonova lesa a potřetí bude trasa procházet zahradou Jurkovičovy vily, kde účastníci zažijí atmosféru této zajímavé stavby v netradičním večerním nasvícení,“ popisuje vedoucí pracoviště Lata Štěpánka Kerdová.

Akce se koná v neděli 4. listopadu 2018 od 16:30 do 19 hodin za každého počasí. Na účastníky čeká trasa s pohádkovými úkoly a řadou překvapení. Začátek trasy bude u konečné trolejbusu č. 35, 39 – Barvičova, konec na zahradě Jurkovičovy vily.   Vyrazit na cestu lze kdykoliv mezi 16:30 – 19:00. Je vhodná i pro kočárky a teplý nápoj bude zajištěn. Těšit se můžete na úkoly pro děti 2-8 let motivované pohádkou, cesta s úkoly trvá přibližně hodinu. A nebudou to úkoly ledasjaké!

Vstupenky na tuto Světýlkovou dílnu zakoupíte v předprodeji na pracovišti Lata v Žabovřeskách nebo přímo na místě. Pořadatelem je Středisko volného času Lužánky, pracoviště Lata, akci podpořilo Statutární město Brno, městská část Brno – Žabovřesky.


Autor: Ivana Fraňková

Fotografie: Archiv SVČ Lužánky – pracoviště Lata

Podobné příspěvky