Lužánecké pracoviště Legato zve na cestovatelské besedy

Neformální cestovatelské besedy „Cestovali, poznávali a nenechali si pro sebe“ mají v kohoutovickém Legatu tradici již čtrnáct let a za tu dobu jsme obletěli doslova celý svět. V roce 2018 se společně vypravíme na Madagaskar, do Izraele nebo do zemí Střední Ameriky.

Hlavním iniciátorem je Petr Masaryk, který tato setkání organizuje ve svém volném čase. Přednášet chodí profesionálové, ale i nadšenci, někdy bývá součástí výstava suvenýrů nebo ochutnávka nápojů či typických jídel. Všichni pak své povídání doprovázejí promítanými fotografiemi, někdy i krátkými videi či hudebními ukázkami. Pravidlem jsou diskuse po skončení přednášky.

„V čem jsou naše besedy unikátní? Setkáte se s živým člověkem, který místa viděl svýma očima a ze svého úhlu pohledu. Můžete se zeptat, na cokoli chcete. Pokud se do destinace chystáte, získáte tipy, které v běžných průvodcích nenajdete,“ popisuje Konrad Heczko z pracoviště Legato.

V roce 2018 (únor-březen) postupně navštívíme např. Madagaskar, Izrael, Střední Ameriku od Guetamaly po Panamu, Finsko, Ázerbájdžán a další. Přednášky se konají v Legatu, pracovišti Střediska volného Lužánky, v Brně Kohoutovicích na Stamicové 7 vždy ve čtvrtky v 19 hodin, vstupné je dobrovolné.

Podrobný program bude zveřejněn na stránkách Legata, aktuální pozvánky najdete na Facebooku v otevřené skupině Cestovatelské besedy v Legatu.


Text: Konrad Heczko

Úvodní fotografie: pexels.com

Podobné příspěvky