Akátkami se proběhli slon, zebra i žirafa

Na začátku června pořádalo lužánecké pracoviště Louka sídlící na Vinohradech již šestý ročník dětského dne Kouzelné Vinohrady. Letos byly hlavním tématem zvířátka z africké safari: podívejte se, jak se děti vypořádaly třeba s hovniválem nebo mouchou tse tse.

IMG_7380
Flusání na mouchu tse tse

Úkolem dětí bylo obejít si vyznačenou trasu a po cestě plnit zadané úkoly. V lesoparku Akátky se tak mohly setkat například se zebrou, žirafou, hadem, slonem, opicí, klokanem, ale i hovniválem nebo mouchou tse tse. U každého zvířete musely děti splnit nějaký úkol, aby mohly postupovat po trase dál. Trefovaly se proudem vody z hasičské hadice do domečku, stavěly u zebry věže, pekly si hady z těsta nad ohněm, s hovniválem cvrnkaly do kuliček nebo flusaly flusačkou do mouchy tse tse.

Pokud se dětem podařilo splnit všechny disciplíny, a tak nasbírat razítka do svého safari busu, mohly si jít v cíli vybrat sladkou i věcnou odměnu a zaskákat si na velké trampolíně. Nezapomněli jsme ani na nejmenší děti – pro ty byly určeny stanoviště s názvem „Kouzelná Maceška“.

Loukaa600x400
Pečení hadů na ohni

Ani v letošním roce se nám bohužel nevyhnul déšť, ale ten naštěstí rychle odešel pryč a po krátké pauze se zase vesele pokračovalo dál. Celkem se Kouzelných Vinohrad zúčastnilo na tři stovky dětí.

Velké díky patří všem vedoucím, dobrovolníkům 43. PS Vinohrady a pedagogům ze SVČ Lužánky, kteří akci věnovali nemalé úsilí. Již teď se těšíme na další ročník Kouzelných Vinohrad!


Text a fotografie: Eva  Petrášová z pracoviště Louka

Podobné příspěvky