Voňavá relaxační sůl do koupele

Vůně levandule, okvětní plátky růže a špetka skořice. Anna Potůčková z Rukodělného atelieru vymýšlí zajímavé návody na domácí tvoření a vede v Lužánkách rukodělné kurzy pro děti i dospělé. Tentokrát pro nás připravila recept na voňavou bylinkovou sůl do koupele, kterou si návštěvníci mohou vyrobit také na Kroužkobraní o prvním zářijovém víkendu.

Co budete potřebovat:

  • lžíci sušené levandule
  • lžíci sušených natrhaných plátků růží
  • lžíci drcené skořice (nepřidávejte mletou, nadrťte si celou)
  • tři lžíce mořské soli (ideálně hrubozrnné)
  • volitelně éterický olejíček levandule a růže

Postup:

Ze stonků sušené levandule odrhneme květy, natrháme sušené plátky růží a nadrtíme skořici. Volitelně můžeme přidat do odrhnuté levandule pár kapek levandulového olejíčku a do natrhaných růží pár kapek olejíčku z růže. Růži, levanduli, skořici i sůl smícháme v misce a plníme do připravených sáčků či nádobek.

Pozor! Před přidáním jakékoli ingredience se ujistěte, že na žádnou z nich nemáte alergii.


Dobré vědět:

Chcete-li se rozmazlovat, můžete použít místo mořské soli sůl epsomskou. Její blahodárné účinky byly odhaleny po objevení léčivého pramene anglickým farmářem poblíž městečka Epsom. Tato sůl má blahodárné účinky na zdraví a krásu díky obsaženému hořčíku a síranu. Skrze koupel se tyto látky snadno dostanou kůží do těla, kde uvolňují nervový systém, pomáhají při bolestech zad a svalů, zbavují tělo škodlivin, léčí kožní potíže, pomáhají při srdečních problémech a podporují klidný spánek.


Text:  Anna Potůčková z lužáneckého Rukodělného atelieru

Ilustrační fotografie: pixabay.com

Podobné příspěvky