/

Vánoční hvězda, která rozzáří vaše společné chvíle i domácnost

Za měsíc je tu Ježíšek a tahle neděle už je železná, tedy první adventní. Chystáte se na výzdobu? Vánoční hvězda z papírových sáčků na svačinu vás dostane! Je tak jednoduchá, že výrobu zvládne úplně každý a vypadá skvěle. 


Co budete potřebovat?

  • 10 papírových sáčků na svačinu
  • lepidlo na papír
  • nůžky
  • oboustrannou lepicí pásku
  • nit na zavěšení

 

 

Jak na to?

1. První sáček položte na stůl a dno sáčku natřete až do krajů lepidlem. Potom natřete lepidlem střed sáčku a udělejte pruh, který je kolmý na dno. Na sáček natřený lepidlem položte další sáček a slepte. Dávejte pozor, abyste lepili vždy dno ke dnu. Znovu natřete lepidlem vodorovný pás na dně sáčku až do krajů a potom kolmý pruh na středu sáčku.

2. Postup neustále opakujte, sáčky skládejte pečlivě jeden na druhý tak, aby tvořily úhledný štoček, ze kterého nic nevykukuje. Po nalepení posledního sáčku budete před sebou mít úhlednou hromádku slepených sáčků. Nechejte lepidlo dobře zaschnout a promyslete si, jak velkou hvězdu budete chtít.

3. Položte si hromádku sáčků před sebe tak, aby byly dnem dolů. Horní část sáčků sestřihněte nůžkami do stříšky. Čím více papíru od horní neslepené části sestřihnete, tím menší bude výsledná hvězda.

4. Hvězdu rozviňte tak, že vezmete mezi prsty špičky horního a spodního sáčku a spojíte je k sobě. Zkontrolujte si velikost hvězdy. Pokud jste spokojeni, dokončete hvězdu nalepením oboustranné lepicí pásky na střed horního sáčku.

5. Na střed lepicí pásky můžete nalepit delší nit, na kterou budete chtít hvězdu zavěsit. Hvězdu rozevřete, slepte poslední dva cípy k sobě a opatrně přitlačte, aby na lepicí pásce dobře držely. Pak už jen zavěsíte na vybrané místo.


Autorka textu i fotografií: Jolana Breitenbacherová

Podobné příspěvky