Sportovní tábor v Moravském krasu. Děti vyzkouší atletiku, famfrpál i mölkky

Sportovní tábory představují skvělý způsob, jak v dítěti probudit zájem o sport – a co teprve tehdy, když se z dětí během týdne stane parta sportovců, kteří se připravují na olympiádu! Ať už máte doma zkušeného závodníka či závodnici, anebo rekreačního sportovce či sportovkyni, Sportovní léto 2021 si užijí s lužáneckým pracovištěm Lata v Moravském krasu poslední týden v červenci 24. až 30. 7. Aktivity povedou zkušení trenéři a instruktoři. Zajistěte svým dětem místo na táboře plném pohybu a zábavy!


Sedmidenní tábor je určený pro sportovně naladěné kluky a holky ve věku od 7 do 11 let, kteří chtějí hrát míčové hry, zkusit disciplíny, jako je atletika, gymnastika, plavání nebo orientační běh. A zažít taky netradiční aktivity, třeba famfrpál a mölkky. Není důležité, zda se sportu věnují závodně, rekreačně nebo téměř vůbec. Cílem nejsou výkony, ale zábava a nadšení dětí z pohybu!

Součástí tábora budou i výlety a tradiční posezení u ohně

Zkušení trenéři a instruktoři mimo základů daných sportů svěřencům poradí a předají zkušenosti ze své sportovní praxe. V programu nebude chybět i tábornické dovednosti, výlety, návštěva jeskyní a skal, večerní posezení u ohně. Děti budou rozděleny do skupin tak, aby se naučily spolupracovat bez ohledu na věk a sportovní schopnosti. Důležitá bude souhra celého týmu. V průběhu přípravy na olympiádu se totiž uplatní jak malí, tak velcí.

Při rodinné hře se rodiče seznámí s prostředím, kde jejich dětí stráví celý týden. A na závěr jim zafandí na olympiádě!

Je zajištěné ubytování v Penzionu Sloup, kde budou využívaná venkovní sportoviště, atletické a fotbalové hřiště základní školy i sál pro gymnastiku. V plánu je návštěva koupaliště a výpravy do lesa. Prostředí, ve kterém děti stráví celý týden si rodiče budou moci prohlédnout hned při příjezdu. Připravená je rodinná sportovní hra, při které rodiče předají své děti a seznámí se s lektory. Na závěr tábora budou rodiče a blízcí pozváni na opravdovou olympiádu, na které budou moct svým sportovcům od srdce i od plic fandit.

Radost z pohybu a motivace ke sportu, to je hlavní cíl tábora

Sportovní léto 2021 má probouzet radost z pohybu, není to žádný tvrdý tréninkový dril. Pro ty, kteří teprve hledají, je příležitostí vyzkoušet si spoustu různých sportů a aktivit. Možná mezi nimi vaše děti objeví sport, který jim padne jako ulitý a začnou se mu po prázdninách věnovat více. Je tu zkrátka pro všechny, kteří si chtějí užít aktivní léto. Na tábor se můžete přihlásit na webu.


Autorka textu: Lucie Nečasová

Fotografie: Archiv SVČ Lužánky, Jaroslav Dvorník

Podobné příspěvky